تمرینات قانون جذب – ۵ تمرین برای جذب

تمرینات قانون جذب

‎ قانون جذب از جمله مهمترین قوانینی است که ما به وسیله آن می‌توانیم زندگی خود را تغییر دهیم و ‏شرایط زندگی خود را کاملا متحول کنیم. در حقیقت این قانون و انجام تمرینات قانون جذب با افکار شما رابطه مستقیم دارد، اگر ‏شما مثبت‌اندیش باشید خوبی‌ها را به زندگی‌ خود جذب می‌کنید و اگر منفی فکر کنید، منفی‌ها جذب ‏زندگی شما می‌شود.

مهم نیست در حال حاضر در چه شرایطی قرار دارید. بیمار هستید یا سالم. ‏بدهکار هستید یا ثروتمند. احساس خوشبختی می‌کنید یا خیر، در هر صورت شما می‌توانید با تغییر ‏نگرش خود از منفی به مثبت و انجام تمرینات قانون جذب شرایط خود را بهبود بخشید‎. اگر فکر می‌کنید شرایط زندگیتان اصلا خوب نیست و امیدی به بهبود شرایط ندارید، سخت در اشتباه ‏هستید‎.

حتی افرادی که در سیاه‌ترین نقطه زندگی خود نیز قرار داشتند نیز توانسته‌اند با این قانون و انجام ‏مرتب تمرینات قانون جذب به شکل اعجاب انگیزی زندگی خود را تغییر دهند‎. فراموش نکنید خدا دنیا را به صورتی آفریده که ما می‌توانیم با کمک ذهنمان و استفاده از برخی ‏قوانین مانند قانون جذب یک زندگی بسیار ایده‌ال برای خود رقم بزنیم.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/11/more-reading.png

 1. قانون جذب چیست؟
 2. اعتماد به نفس چیست؟
 3. فن بیان چیست؟
 4. منظور از روانشناسی ثروت چیست؟
 5. تاثیر نظم در موفقیت و زندگی (۴ راهکار برای منظم بودن)
 6. افراد باهوش این اشتباهات را در زندگی انجام نمی‌دهند

این اوج عدالت خداست که به ‏ما اجازه داده است با افکار خود دنیای زیبایی برای خود بسازیم‎. البته افرادی هستند که این قانون را قبول ندارند و معتقدند که ذهن تاثیری بر زندگی آن‌ها ندارد و ‏تقدیرشان این است که در فقر، بدبختی و .. زندگی کنند. این افراد تمام ناکامی‌های خود را تقصیر ‏دیگران می‌اندازند.

تا زمانی‌که این افراد دست از این افکار خود برندارند و تمام مسئولیت زندگیشان ‏را برعهده نگیرند، نمی‌توانند تغییر مثبتی در زندگی خود ایجاد کنند‎. اگر شما هم دوست دارید افکار صحیحی در ذهنتان به وجود بیاید و یک زندگی زیبا برای خود ‏بسازید، حتما تمرینات قانون جذب را یاد گرفته و به صورت مستمر آن‌ها را انجام دهید. این ‏تمرینات مسیر رسیدن به خواسته‌هایتان را بسیار هموارتر می‌کنند‎.

در ادامه به چتد تمرین مهم قانون جذب اشاره می‌کنیم‎:

تمرینات قانون جذب دوست داشتن خود

تمرینات قانون جذب: تمرین دوست داشتن خود‎

آیا شما به حد کافی خودتان را دوست دارید؟ برای پیدا کردن پاسخ می‌توانید به سوالات زیر جواب ‏دهید‎:

 • ‎احساس می‌کنید لایق یک زندگی خوب هستید؟‎
 • به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید یا اینکه فکر می‌کنید افراد دیگر از شما بهتر هستند و به ‏همین دلیل جرات ندارید به راحتی با آن‌ها صحبت کنید؟
 • ‎آیا دوستان زیادی دارید یا برای اینکه دیگران متوجه ایرادهای شما نشوند با هیچ‌کس رابطه عمیق ‏برقرار نمی‌کنید؟‎
 • صورت و ظاهرتان را دوست دارید یا همیشه به فکر عمل‌های زیبایی هستید؟‎

پاسخ دادن به سوالات بالا به خوبی می‌تواند نشان دهد شما احساس ارزشمندی می‌کنید یا خیر‎. فردی که خودش را به حد کافی دوست داشته باشد، می‌تواند با اعتماد به نفس کافی با دیگران ارتباط ‏برقرار کند.

او خودش را لایق یک زندگی خوب می‌داند، از دیگران فراری نیست و ظاهر خود را ‏دوست دارد‎. اگر هنوز فکر می‌کنید به این نقطه از دوست داشتن خود نرسیدید و در درونتان احساس خلا دارید، ‏می‌توانید از تمرین دوست داشتن استفاده کنید‎.

برای انجام این تمرین بهتر است این کارها را انجام دهید‎:

هر روز چند بار جلوی آینه بایستید و به کاملا به چشمان خود خیره شوید. سپس سعی کنید به خودتان ‏عشق بورزید. از نقاط مثبت خود تعریف کنید. اگر موی زیبایی دارید و … همه آن‌ها را به خودتان ‏بگویید. سعی کنید زیبایی‌ها و نقاط مثبت خود را در آینه به خود بگویید‎.

همچنین دفتری بردارید و هر روز ویژگی‌های مثبتی که دیگران درباره شما گفته‌اند در آن یادداشت ‏کنید. اگر خودتان نیز ویژگی خوبی در وجودتان می‌بینید آن را هم بنویسید. فراموش نکنید این دفتر ‏را هرروز باید چند بار بخوانید‎.

اجازه دهید ذهن شما خوبی‌هایتان را ببیند و با آن‌ها ارتباط برقرار کند‎. همچنین در هنگام راه افتادن شانه‌های خود را خم نکنید و با اعتماد به نفس گام بردارید. هر وضعیت ‏بدنی که نشان می‌دهد شما کمبود اعتماد به نفس دارید شناسایی و تغییر دهید‎.
تمرین اعتماد به نفس و دوست داشتن خود از جمله مهم‌ترین تمرینات قانون جذب است. زیرا تا ‏زمانی که فرد خود را لایق زندگی خوب نداند، نمیتواند ایده‌آل‌های خود را جذب کند‎.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/02/arshiani-sho.gif

شکرگذاری

تمرینات قانون جذب: تمرین شکرگزاری‎

با شکرگزاری معجزه‌ای در زندگی انسان رخ می‌دهد که با هزاران سال تلاش نیز نمی‌توانستیم به آن ‏برسیم. در همه مکتب‌ها و مذاهب تاکید به شکرگزاری شده است. به عنوان مثال، خدای مهربان ‏بارها در آیات قرآن به تاثیر شکرگزاری و کفران نعمت اشاره کرده‌اند. همچنین احادیث زیادی نیز ‏درباره شکرگزاری وجود دارد‎.

امام صادق در این‌باره می‌فرماید:‏‎
اگر نزد خداوند عبادتى بهتر از شکرگزارى در همه حال بود که بندگان مخلصش با آن عبادتش کنند ، ‏هر آینه آن کلمه را درباره همه خلقش به کار مى برد، اما چون عبادتى بهتر از آن نبود از میان ‏عبادات آن را خاص قرار داد و صاحبان آن را ویژه گردانید و فرمود: و اندکى از بندگان من ‏سپاسگزارند.‏‎

این حدیث به خوبی اهمیت شکرگزاری را نشان می‌دهد. البته غیر از دین اسلام، بقیه ادیان نیز ‏شکرگزاری را اساس و لازمه خود قرار داده‌اند‎.
در کشور آمریکا هر سال روزی به نام شکرگزاری وجود دارد. این عید هر ساله برگزار می‌شود و ‏هدف از آن سپاس‌گذاری از خدا به خاطر نعمت‌های مادی و معنوی است. این جشن اهمیت زیادی ‏برای مردم این کشور دارد‎.

البته موارد زیادی از شکرگزاری در سرتاسر دنیا وجود دارد که ما به همین دو مثال اکتفا می‌کنیم و ‏به سراغ تمرین شکرگزاری می‌رویم‎. این تمرین که از تمرینات قانون جذب است و باعث تغییر کیفیت زندگی افراد زیادی شده، تمرین ‏بسیار آسانی است‎.

شما می‌توانید از این روش‌ها برای تمرین شکرگزاری استفاده کنید‎:

 • ‎هر صبح بعد از بیدارشدن از خواب و شب‌ها قبل از خواب، نعمت‌هایی که در زندگی دارید را ‏بنویسید و اگر قبلا نوشته‌اید، لیست نعمتهای جدید را به آن اضافه کنید و لیست خود را بخوانید‎.
 • در طول روز سعی کنید هر خوبی هرچند کوچک مشاهده کردید بابت آن شکرگزاری کنید‎.
 • می‌توانید در طول روز از یک صلوات شمار استفاده کنید. صلوات شمار را به انگشت دست خود ‏ببنید و در کل روز هر نعمتی دیدید و یا به ذهنتان رسید، دکمه آن را فشار دهید‎.
 • در هنگام صحبت کردن با دیگران، همیشه سعی کنید تمرکز خود را بر روی خوبی‌های زندگی خود ‏بگذارید و بابت آن‌ها سپاسگذار باشید‎.

مثبت صحبت کردن

تمرین صحبت کردن مثبت‎

یکی دیگر از تمرینات قانون جذب، تمرین صحبت کردن است. بیشتر ما یاد گرفته‌ا‌یم که چه در جمع ‏و چه در درون خودمان به صورت منفی صحبت کنیم و از نداشته‌های خود بگوییم.

ما تمام تمرکز ‏خود را بر روی نداشته‌های خود گذاشته‌ایم. به خاطر همین بیشتر اوقات شروع به درد و دل‌های ‏منفی با دوستان و اطرافیان خود می‌کنیم. اما از این مساله مهم غافل هستیم که این درد و دل‌های منفی ‏تاثیر بسیار بدی بر روی زندگی ما می‌گذارد.

به عبارت دیگر، اگر ما تمرکز خود را روی مشکلات ‏بگذاریم و اغلب درباره آن‌ها صحبت کنیم، نه تنها این مشکلات از بین نمی‌روند بلکه بیشتر به ‏زندگی ما جذب می‌شوند و یک روز چشم خود را باز می‌کنیم و می‌بینیم در دریایی از مشکلات غرق ‏شده‌ایم‎.

بنابراین، بهتر است از امروز تمرکز خود را از روی مشکلات بردارید و این تمرین را انجام دهید‎:

 • سعی کنید با دیگران درباره خوبی‌های زندگی‌تان صحبت کنید‌. حتی می‌توانید با آن‌ها درباره زندگی ‏ایده‌آل خود صحبت کنید و ارتعاش آن را به دنیا بفرستید‎.
 • تا حد امکان از درد و دل منفی، چه با خودتان چه با دیگران و چه با خدا دوری کنید. به جای ‏این‌که بگویید “چه بد شد که آن اتفاق افتاد” بگویید “من می‌دانم خدا راهی برای درست کردن اوضاع ‏دارد‌‏‎.
 • از امروز زمانی برای گفتگو مثبت با خود اختصاص دهید. در یک جای خلوت می‌توانید صدای ‏خود را ضبط کنید یا اینکه فقط صحبت کنید و ضبط نکنید.‌ در هر صورت بهتر است با صدای بلند ‏درباره زیبایی‌های زندگی‌تان صحبت کنید.
 • درباره آینده و زندگی که دوست دارید به آن ‏برسید نیز صحبت کنید. صحبت درباره آینده باید به صورتی باشد که انگار به آن آینده زیبا رسیده‌اید‎.
  حتی اگر اینکار را روزانه ده دقیقه انجام دهید، تاثیر بسیار فوق العاده‌ای خواهد داشت‎.

دیدن آینده
‎تمرینات قانون جذب: تمرین تجسم آینده‎

 یکی از قابلیت‌های مهمی که ذهن انسان دارد، قدرت تجسم و تخیل است. البته این قابلیت مانند هر ‏قابلیت دیگر می‌تواند به صورت مثبت استفاده شود یا این‌که از آن استفاده منفی بکنیم. شما می‌توانید ‏یک آینده زیبا برای خود در ذهنتان متصور شوید یا اینکه تجسم کنید قرار است یکی از عزیزان خود ‏را از دست بدهید، طلاق بگیرید، فقیر شوید و‎ …

در هر صورت انتخاب با شماست که می‌خواهید با کمک تجسم، کدام بخش از قانون جذب را فعال ‏کنید‎.‎‏ بخش منفی یا مثبت! ‏
مردم عادی از تجسم برای بدبخت کردن خودشان استفاده می‌کنند. من افرادی را می‌شناسم که وقتی ‏اوضاع عادی است و هیچ مشکلی ندارند، دائما ترس از دست دادن نعمت‌های زندگی‌شان را دارند و ‏در ذهن خود تجسم می‌کنند که اتفاق بدی رخ داده است‎!

اما افراد موفق از تمرین تجسم برای کسب موفقیت‌های بیشتر استفاده می‌کنند. آن‌ها می‌دانند با کمک ‏این قابلیت می‌توانند یک زنده عالی برای خود به وجود بیاوردند‌‏‎. به خاطر همین در ابتدا به صورت ذهنی به زندگی رویایی خود سفر می‌کنند و سپس در واقعیت نیز ‏اتفاقات خوبی برای آن‌ها رخ میدهد و‎ ‎به صورت معجزه آسایی مسیر رسیدن به خواسته‌هایشان ‏هموار می‌شود‎.

البته ما در هر صورت باید برای رسیدن به خواسته‌های خود تلاش کنیم‌. اما به خودمان بستگی دارد ‏که این تلاش را با تجسم مثبت همراه کنیم یا با افکار منفی برای خود مانع تراشی کنیم‎.

بهتر است از امروز این تمرین را بخشی از تمرینات زندگی خود قرار دهید‎:

 • درباره آینده مالی، سلامتی، عاطفی و … چند دقیقه تجسم خلاق انجام دهید و خودتان را در آن آینده ‏ایده‌آل تصور کنید. هرچه قدر این تجسم بیشتر باشد، اثرات مثبت بیشتری بر روی زندگی‌تان ‏می‌گذارد‎.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/04/frequency-banner.gif

تمرین عبارات کلیدی

تمرین استفاده از عبارات تاکیدی‎

همه ما از اثرات فوق‌العاده عبارات تاکیدی بسیار شنیده و خوانده‌ایم. اما گاهی نحوه استفاده درست از ‏این عبارات را بلد نیستیم‎.
تعداد عبارات تاکیدی که در کتاب‌ها، مقالات و .. وجود دارد، بسیار زیاد است. این عبارات در ‏رابطه با موضوعات مختلف مثل ثروت، سلامت، روابط عاطفی، موفقیت و … است‎.

اما آیا ما باید تمام این عبارت تاکیدی را استفاده کنیم؟‎
بعضی‌‌ها طوطی وار عبارات تاکیدی را تکرار می‌کنند و منتظر هستند تا تاثیر آن‌ها را در زندگی‌ ‏خود ببینند‎. اما اگر شما می‌خواهید تمرین عبارات تاکیدی زندگی‌تان را تغییر دهد، باید از عباراتی استفاده کنید ‏که به شما احساس خوب می‌دهند‎.

باید از هر عبارات تاکیدی به ظاهر مثبتی که به شما احساس بدی می‌دهد، دوری کنید‎. بنابراین از امروز از عبارات تاکیدی مثبتی استفاده کنید که با تکرار آن‌ها در شما یک احساس خوب ‏ایجاد می‌شود. همچنین با یکبار یا ده بار گفتن این عبارات، نمی‌توانید منتظر نتیجه آن‌ها باشید‌. شاه ‏کلید هر تمرینی تکرار است‎.

نتیجه‌گیری

 سعی شد در این مقاله به مهم‌ترین تمرینات قانون جذب اشاره کنیم. شما با استفاده از این تمرینات می‌توانید کیفیت زندگی خود را به صورت چشم‌گیری ‏افزایش دهید‎.‎ آنها می‌توانند زندگی شما را به طرز فوق‌العاده‌ای تغییر دهند، بنابراین از آن‌ها غافل نشوید‎.‎

به اشتراک گذاری

15 Comments

 1. Azin.cheshmi پاسخ

  سلام ودرود
  این مقاله بسیار عالی بود ودقیقا تمام مقالاتی که در مورد قانون جذب گفته شده در این مقاله خیلی کامل توضیح داده شده وقطعا با انجام این تمرینات به همه ی خواسته هایمان خواهیم رسید

  1. Marziye dolatabadi پاسخ

   سلام استاد مقاله بسیار عالی و آشنایی با شما برای من یک اتفاق بسیار بسیار خوب ونقطه مثبت زندگی من است
   برایتان از خداوند عشق ونور فراوان میخواهم❤️

 2. Shirinnorouzi پاسخ

  با سپاس فراوان از شما استاد ارجمند آموزه های شما زندگی من و همسرم رو خیلی عوض کرده و زندگی تیره و تار دیروز برای مان به زندگی روشن و امید بخش تبدیل شده است. فیض خدا با شما و تیم شما باد.

 3. طاهره رحمانی پاسخ

  سلام و درود بیکران خداوند برشما استاد نازنین و گرانقدر.ازوقتی‌باصحبت های شما خو گرفتم و پیجتون رو همیشه دنبال میکنم و تمرینات ۲۱ روزه رو درحال انجام‌دادنش هستم بسیار حس و حال خوب و عالی دارم و احساس میکنم خیلی به خدای قشنگم نزدیک‌شدم.بی نهایت از شما استاد عزیز و قدرتمندم و تیم مهربونتون ممنونم.زندیگتون سرشار از آرامش و عشق خدا.خیلی خوشحالم و مدام دوست دارم تشکر کنم از خدای مهربانم و ازشما.🥰

 4. محمدی پاسخ

  باسلام وتشکر از استاد عرشیانفر وهمکاران شون، مقاله خیلی خوبی بود حتما از آن درجهت رسیدن به اهدافم استفاده میکنم

 5. مرضیه عبایئان پاسخ

  عرض ادب و احترام خدمت شما خوبان
  با کمک شما استاد عرشیانفر گرامی به همه
  خواسته ها و آرزو هایم خواهم رسید
  به یاری خداوند متعال متشکرم

 6. مليحه سادات پويافر پاسخ

  سلام تشکر از استاد و گروه محترمشون من دختری بود که به یه شکست روبه رو شدم من نماز شب میخوندم و فقط مرگ از خدا میخواستم استاد زندگی منو زیرورو کرد زندگی من سرتاسر ارامش و عشق خدا هستش من خدا خودمو جور دیگه ای میبینم و تو لیست دعاهام استاد عزیزو گروه محترمشون هستن استاد به من زندگی دوباره دید و شناخت جدید دادن از استاد بی نهایت متشکرم و استاد و گروه محترمشون در دستان پر مهر خداوند میسپارم🙏♥️

 7. فریبا پاسخ

  سلام سپاس از استاد گرامی و گروه محترم…. واقعا خدا همیشه یارو یاورتان باشد من که بی انگیزه و نا امید بود م زندگی دوباره به من دادید متشکرم… انشاالله همیشه سلامت باشید 💕🙏🙏🙏

 8. سیده فرحناز اسمعیل زاده پاسخ

  سلام استاد عزیزم ..زمانی که شما شروع به صبحت می کنید روح من شروع به پرواز می کند .فرمایشات شما مرا دگرگون می کند .من برای روح پدر بزرگوارتان درود می فرستم و برای خود و خانواده گرامی تون بخصوص دختر عزیزتون دعای خیر و برکت دارم .دوستتون دارم . دوست دارم که یک روز حضوری شمارو زیارت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *