قانون جذب چیست؟ چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

تاثیر قانون جذب در زندگی ما

در جهانی که ما زندگی می‌کنیم چند قانون مهم وجود دارد که حتی اگر آن‌ها را قبول نداشته باشیم، باز هم این قوانین بر کیفیت زندگی ما تاثیر می‌گذارند. به عبارت دیگر، این قوانین همیشه در حال کار کردن و تاثیرگذاری بر روی زندگی ما هستند. یکی از قوانین که تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما دارد، قانون جذب است.

همه ما به خوبی می‌دانیم که پول بخش جدایی ناپذیر زندگی ما در این جهان است. ما حتی برای این که بتوانیم نیازهای اساسی خود را برطرف سازیم، به پول نیاز داریم. در حقیقت، بدون داشتن پول نمی‌توان در هیچ جامعه‌ای زندگی کرد. زیرا ما به کمک پول هزینه تحصیل، مسکن، خوراک، پوشاک و … را می‌پردازیم.

البته همه مردم به یک اندازه پول و ثروت در اختیار ندارند. بعضی افراد دارای ثروت زیادی هستند و قشر مرفه جامعه محسوب می‌شوند. عده‌‌ای نیز ثروت متوسطی در اختیار دارند. به عبارت دیگر، آن‌ها می‌توانند از پس هزینه‌های معمولی زندگی خود بر بیایند، اما تفریحات و امکانات افراد ثروت‌مند را هم در اختیار ندارند. در میان افرادی نیز وجود دارند که پول کافی برای امرار معاش خود ندارند ، و در دسته افراد کم درآمد و فقیر جامعه قرار می‌گیرند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید: چرا برخی افراد ثروتمند هستند و بعضی دیگر از ثروت کافی برخوردار نیستند؟ آیا تنها شانس باعث ثروتمند شدن افراد می‌شود یا این که ثروت قوانین خاصی دارد؟ برای این‌که پاسخ سوالات خود را به بهترین شکل ممکن دریافت کنید، بهتر است در ابتدا با مفهوم قانون جذب ثروت آشنا شوید.

تعریف قانون جذب

تعریف قانون جذب

ما دائما در حال فرستادن ارتعاش به دنیای اطراف خود هستیم. نوع ارتعاش که می‌فرستیم به احساس ما بستگی دارد. اگر ما احساس خوبی درباره مسائل پیرامون خود داشته باشیم، می‌توانیم اتفاقات خوبی به زندگی‌مان جذب کنیم.

اما در صورتی‌ که باورهای محدود کننده درباره پول و ثروت در ذهن ما وجود داشته باشد، این باورها مانع ورود ثروت کافی به زندگی‌مان می‌شوند‌. در حقیقت، قانون جذب ثروت موضوع پیچیده‌ای نیست. بلکه همه چیز به احساس و ارتعاش شما بستگی دارد.

شاید پذیرش این مساله برای شما سخت باشد. بنابراین، سعی می‌کنید این موضوع را قبول نکنید و همه چیز را به شانس و اقبال ربط دهیم.
به عنوان مثال، شاید این نوع بهانه‌ها در ذهن شما وجود داشته باشد:

 • خدا فقط به یه عده خاصی پول داده
 • هر کی پولداره انتخاب خداست
 • من که شانس ندارم، پس نمی توانم پولدار شم
 • افراد پولدار خوش‌شانس هستند
  و …

از موفقیت دیگران همان اندازه خوشحال باشید که از موفقیت خودتان خشنود می‌شوید – کریستین لارسون

من افراد زیادی را می‌شناسم که فکر می‌کنند دلیل موفقیت و ثروتمند شدن دیگران، شانس بالای آن‌هاست. یا اینکه بر این باور هستند قشر ثروت‌مند جامعه از طرف خدا انتخاب شده‌اند و دیگران نمی‌توانند ثروت‌مند شوند، زیرا انتخاب خدا نیستند. این افراد دائما در حال گله و شکایت از شانس بد خودشان هستند و دنبال مقصر می‌گردند تا همه تقصیرات را گردن آن بیاندازند.

اگر شما هم این نوع باورهای مخرب را دارید، باید با این حقیقت رو به رو شوید: تنها در صورتی می‌توانید وضعیت خود را تغییر دهید که برای وضعیت فعلی‌تان دنبال مقصر یا بهانه نگردید. شما باید تمام مسئولیت زندگی‌تان را برعهده بگیرید و این حقیقت را بپذیرید که شانس باعث ثروتمند شدن افراد نمی‌شود بلکه ذهن آن‌هاست که آگاهانه یا غیر آگاهانه از قانون جذب ثروت استفاده می‌کند.

بنابراین، اگر دوست دارید زندگی‌تان تغییر کند باید ابتدا ذهن و باور خود را بررسی کنید. باید ببینید چه باورها و بهانه‌هایی در ذهن شما وجود دارد که مانع ثروت‌مند شدن شما می‌شود‌‌. بعد از شناخت موانع می‌توانید برای برطرف کردن آن‌ها اقدام کنید‌.

قانون جذب و ذهن ثروتمند

آیا ذهن ثروتمند دارید؟

برای این که متوجه شوید ذهن شما درباره جذب ثروت درست کار می‌کند یا خیر! بهتر است به این سوالات پاسخ دهید.

 1. زمانی که پول خرج می‌کنید، احساس خوبی دارید؟ یا به خاطر کم شدن پول‌هایتان نگران هستید؟
 2. آیا بدون این که نگران کم شدن پولتان باشید، با خیال آسوده به دیگران کمک می‌کنید؟
 3. فکر می‌کنید پول به راحتی به سمت شما می‌آید؟ یا اینکه خود را فردی بدشانس می‌دانید و براین باور هستید که پول از شما فراری است؟
 4. فکر می‌کنید پول زیاد باعث خوشبختی شما می‌شود یا اینکه باعث خواهد شد شما به دردسر بیافتید؟
 5. فکر می‌کنید که از راه حلال می‌توان ثروت زیادی به دست آورد؟ یا این باور در ذهن شما وجود دارد که بیش‌تر ثروت‌مندان از راه غیرقانونی کسب ثروت کردند؟

پاسخ به این سوالات به شما کمک خواهد کرد تا بهتر بتوانید ذهن خودتان را درباره پول بررسی کنید. اگر شما ثروتمند شدن را دشوار تصور می‌کنید، یا این‌که به نظر شما ثروتمند شدن به خانواده و شانس بستگی دارد، اگر در هنگام خرج کردن پول احساس خوبی ندارید و افراد ثروتمند را دزد تصور می‌کنید؛ ذهن‌تان در حال دور کردن شما از ثروتی است که می‌تواند حق طبیعی شما باشد.

حتی اگر یک مورد از این مواردی که نام بردیم، در ذهن شما وجود داشته باشد، نشان می دهد رابطه شما با قانون جذب ثروت درست نیست و باید تجدید نظری در باورهایتان داشته باشید.

قانون جذب در برابر خواستن یا نخواستن تو مغرض نیست. وقتی تو حواست را متوجه چیزی می‌کنی، مهم نیست که چه باشد، در واقع آن را به عالم هستی دعوت می‌کنی. وقتی تو حواست را روی آنچه می‌خواهی متمرکز نگه داری و این حضور ذهن را حفظ کنی، در لحظه‌ای قرار می‌گیری که در واقع آنچه‌ را می‌خواهی با شدیدترین قدرت موجود در کائنات به سوی خود فرا می‌خوانی.

لیزا نیکولز

لیزا نیکولز

باورهای محدود کننده درباره پول و ثروت، از طریق روش‌های مختلف به ما منتقل می شوند. به عنوان مثال، اگر خانواده ما باورهای نادرستی درباره پول و ثروتمند شدن داشته باشند، و از کودکی ما در معرض این باورهای اشتباه قرار بگیریم، به احتمال زیاد این باورها در ذهن ما شکل می‌گیرند و آینده ما را تحت شعاع قرار می‌دهند. حتی رسانه، کتاب‌ها، مجلات و سیستم آموزشی نیز ممکن است اطلاعات نادرست را وارد ذهن ما کنند.

اما جای نگرانی وجود ندارد. چون ما می‌توانیم با شناسایی این افکار و جایگزین کردن آن‌ها با افکار مثبت درهای ثروت و خوشبختی را به خود باز کنیم. فقط کافی است دست از مقاومت برداریم و مسئولیت کامل زندگی‌مان را برعهده بگیریم.

در ادامه مقاله درباره چند باور محدود کننده صحبت خواهیم کرد که باعث می‌شوند ما از قانون جذب ثروت به درستی استفاده نکنیم. همچنین روش‌هایی خواهیم آموخت که به کمک آن‌ها می‌توانیم ثروت را وارد زندگی‌مان کنیم.

law-of-attraction

نگرانی، دشمن قانون جذب ثروت‎

از جمله مهم‌ترین مواردی که باعث دور شدن پول از زندگی ما می‌شود، نگرانی درباره آن است. برخی ‏افراد زمانی که قصد دارند پولی خرج کنند، آن‌قدر نگران و مضطرب می‌شوند که انگار هیچ راهی برای ‏زیاد شدن پول آن‌ها وجود ندارد.

یا اینکه حتما افرادی را دیده‌اید که همیشه در حال حساب و کتاب هستند ‏و سعی می‌کنند حتی یک ریال نیز خرج نکنند. مراقبت آن‌ها در خرج کردن به حدی افراطی است که ‏دیگران به آن‌ها لقب خسیس را می‌دهند. این حالت‌ها نه تنها خوب نیست، بلکه نوعی دافعه برای جذب ‏ثروت محسوب می‌شود.‏

خودتان را در این موقعیت تصور کنید و کاملا صادقانه پاسخ دهید‎:

‎برای خرید با دوست خود به بازار رفته‌اید. وارد مغازه‌ای می‌شوید و دوست‌تان از یک لباس خوشش ‏می‌آید و پول کافی برای خرید آن ندارد. شما پول لباس او را پرداخت می‌کنید و آن لباس را به عنوان ‏هدیه برای دوست‌تان می‌خرید. بعد از خروج از مغازه چه احساسی دارید؟

آیا پشیمان هستید و احساس عذاب وجدان دارید که چرا پول خود را خرج کردید و نگران هستید که پول ‏کم بیاورید؟‎ یا اینکه از خرید خود لذت می‌برید، حس خوبی دارید و مطمئن هستید که دنیا دنیای فراوانی است و این ‏پول یا بیش‌تر از آن از جایی که فکرش را نمی‌کنید، وارد زندگی‌تان می‌شود.‏‎

افراد زیادی را می‌شناسم که بعد از خرج کردن پول حتی برای ضرورت‌های زندگی‌شان احساس بدی ‏دارند. آن‌ها تصور می‌کنند که پول‌شان به زودی تمام خواهد شد و تا آخر ماه کفاف خرج‌هایشان را ‏نخواهد داد. دقیقا همین اتفاق نیز برای آن‌ها می افتد و پول کم می آوردند‎.

در حقیقت نگرانی دشمن شماست. اگر نگران سلامت خود هستید، بیمار خواهید شد. اگر نگران شکست ‏هستید، شکست خواهید خورد. اگر نگران پول هستید، پول کم خواهید آورد و نمی‌توانید ثروت را وارد ‏زندگی‌تان کنید‎.

قانون جذب ثروت با نگرانی شما رابطه عکس دارد. هر چه بیشتر نگران باشید، پول از شما دورتر ‏خواهد شد‎ .‎برای این‌که بتوانید ثروت بیش‌تری وارد زندگی‌تان کنید، باید نگرانی را کنار بگذارید و مطمئن باشید در ‏دنیا منابع نامحدود پول وجود دارد و اگر ما تجربه داشتن پول زیاد را نداریم، بدون شک ذهن و نگرانی ‏ما از کمبود، مانع ورود آن به زندگی‌مان شده است.‏

احساس‌تان را نسبت به پول خوب کنید

» احساس‌تان را نسبت به پول خوب کنید

همان‌طور که آموختیم احساس ما نسبت به پول موضوع بسیار مهمی است. اگر شما می خواهید فراوانی ‏را تجربه کنید باید احساس‌تان را نسبت به پول تغییر دهید. هر چه قدر احساس شما بهتر باشد، پول ‏بیش‌تری وارد زندگی‌تان می‌شود. ‏‎

این تمرین می‌تواند به شما کمک کند‎:

از این لحظه به بعد، هر وقت پول خرج کردید، سعی کنید احساس خوبی داشته باشید و با خودتان تکرار ‏کنید‎: خدایا شکرت. قرار است ده برابر این پول وارد زندگی من شود‎.

فرق نمی‌کند کرایه تاکسی را می‌پردازید، برای خانه خرید می‌کنید، لباس می‌خرید و … در هر صورت ‏سعی کنید بلافاصله بعد از خرج کردن پول‌هایتان، احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید و آن را به ‏راحتی خرج کنید. و بعد از خرج کردن پول با خودتان تکرار کنید: خدایا شکرت ده برابر این پول را به ‏من برخواهد گشت‎.
این تمرین به ظاهر ساده است اما اثرات فوق العاده‌ای در زندگی تان دارد‎.‎ علاوه بر این‌کار از امروز سعی کنید که پول‌هایتان را مچاله نکنید و آن‌ها را بسیار تمیز و مرتب در ‏کیف پول خود قرار دهید. ‏‎

شناسایی باورهای محدود کننده

» شناسایی باورهای محدود کننده‎

همانطور که قبلا اشاره کردیم، باورهای محدود کننده‌ای درباره پول وجود دارد که در جامعه ما بسیار ‏رایج است. اولین قدم برای از بین بردن این نوع باورها و جایگزین کردن آن‌ها با باورهای مثبت و ‏درست، شناسایی آن‌هاست.‏‎ ‎این باورها باعث می‌شوند قانون جذب ثروت برای شما خوب کار نکند.‏‎

انسان‌ها ماشین اثبات باورهایشان هستند.

tony robbins

آنتونی رابینز

در ادامه چند باور مهم محدود کننده را برای شما آماده کرده‌ایم تا بیش‌تر با آن‌ها آشنا شوید و اگر این نوع ‏باورها در ذهن شما وجود دارد، هرچه سریع‌تر آن‌ها را با باورهای درست جایگزین کنید.‏

» پول دشمن خوشبختی ما است

یکی از جملاتی که افراد فقیر و متوسط جامعه زیاد استفاده می‌کنند، این جمله است که پول خوشبختی ‏نمی‌آورد. افراد به دلایل مختلف از این باور نادرست استفاده می‌کنند. عده‌ای برای بهانه‌تراشی از این ‏جمله استفاده می‌کنند، زیرا می‌خواهند تلاش نکردن خود را با استفاده از آن توجیه کنند. اما افرادی هم ‏وجود دارند که این باور از طریق خانوده یا محیط در ذهن آن‌ها شکل گرفته است.‏

شاید پول تنها عامل برای خوشبختی نیست اما وسیله‌ای است که می‌توان با کمک آن به خوشبختی رسید. ‏بیش‌تر آدم‌هایی که پول کافی در اختیار ندارند، همیشه دغدغه قسط، گرانی، خرید لوازم ضروری برای ‏خانه و موارد مشابه این‌ها را دارند. اما اگر شما پول کافی داشته باشید، این نوع دغدغه‌ها باعث بهم ‏ریختگی فکری شما نمی‌شود.‏

بنابراین، اگر در ذهن شما این نوع باور وجود دارد، سعی کنید به دنبال تصحیح آن باشید تا ثروت را به ‏زندگی‌تان جذب کنید. زیرا اگر در ذهن شما پول دشمن خوشبختی باشد، در این صورت هیچ‌گاه به مقدار ‏زیاد سر از زندگی شما در نمی‌آورد.‏

قانون جذب و پول در آوردن

» پول درآوردن سخت است

یکی دیگر از باورهای محدودکننده درباره ثروت این است که ما فکر می‌کنیم پول درآوردن سخت است. ‏زمانی‌که شما چیزی را در ذهن‌تان سخت تصور کنید، بدون شک برایتان سخت خواهد شد. شاید با ‏افرادی برخورد کرده باشید که سه شیفت در روز کار می‌کنند اما هنوز هم وضع مالی آن‌ها خوب نیست. ‏

در نقطه مقابل افرادی نیز وجود دارند که که فقط با چند ساعت کار کردن در روز درآمد فوق العاده ‏زیادی دارند. مهم‌ترین تفاوت این دو نفر طرز تفکر آن‌ها است. من مطمئن هستم که شخص اول این ‏باور را در ذهن خود دارد که برای پول درآوردن باید جان کند اما نفر دوم این باور را در ذهن خود دارد ‏که می‌توان با کمی هوشیاری و مهارت و به راحتی پول درآورد. ‏

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/11/more-reading.png

 1. تاثیر نظم در موفقیت و زندگی (۴ راهکار برای منظم بودن)
 2. افراد باهوش این اشتباهات را در زندگی انجام نمی‌دهند
 3. منظور از روانشناسی ثروت چیست؟
 4. اعتماد به نفس چیست؟
 5. فن بیان چیست؟

» ثروت ما را از خدا دور می‌کند و آخرت ما را خراب می‌کند

شاید شما هم در دسته افرادی قرار داشته باشید که فکر می‌کنید افراد ثروتمند انسان‌های بدی هستند و ‏خدا آن‌ها را دوست ندارد. من پای صحبت‌های افرادی نشسته‌ام که با تمام وجود بر این باور بودند ‏که ثروت ضد خدا و ضد دین است و آخرت ما را به خطر می‌اندازد. ‏

برای این‌که بتوانم پاسخ این باور را بدهم، مثالی برای شما آماده کرده‌ام: ‏

دو شخص را تصور کنید که نفر اول وضع مالی خوبی دارد اما نفر دوم وضعیت مالی متوسط یا رو ‏به پایینی دارد. اگر کودک هر دو آن‌ها مریض باشد، کدام یک از آن‌ها ممکن است برای تهیه پول ‏دچار مشکل شوند؟ بدون شک نفر دوم! در این وضعیت یا وضعیت مشابه دیگر که شخص نیاز ‏ضروری به پول دارد، امکان این‌که شخص دچار لغزش شود و به سراغ انجام کارهای غیرقانونی ‏برود، بسیار بالاتر است. ‏

به عبارت دیگر، ثروت نه تنها بد نیست بلکه مانع بسیاری از گناهان نیز می‌شود. البته قبول دارم که ‏بعضی از افراد ثروت‌مند پول خود را درست استفاده نمی‌کنند اما این دلیل بدی ثروت نیست. زیرا ‏افراد پولدار نیکوکاری نیز وجود دارند که پول خود را به درستی خرج می‌کنند. ‏
بنابراین، نتیجه می‌گیریم ثروت بد نیست، بلکه نحوه استفاده از آن مهم است. می‌توان ثروتمند بود و ‏از این ثروت در راه خیر و درست استفاده کرد. به طوری‌که خدا نیز از ما راضی باشد و آخرت ما ‏نیز به خطر نیافتد. ‏

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/05/banner-money-new.jpg

قانون جذب و لیاقت ثروتمند شدن

» من لیاقت ثروتمند شدن ندارم

افرادی نیز وجود دارند که به خوبی از مزیت‌های ثروت‌مند شدن اگاه هستند و می‌دانند ثروت خوب ‏است. اما خودشان را لایق ثروت نمی‌دانند. ‏زمانی که شما خودتان را لایق ثروت، خوشبختی، سلامت و عشق ندانید، بدون شک این موهبت‌های ‏الهی از شما دور خواهند شد. ‏

همه ما لیاقت داشتن یک زندگی خوب را داریم و نباید به خاطر عدم عزت نفس خودمان را از حقوق ‏طبیعی‌مان محروم سازیم. بهتر است بر روی اعتماد به نفس خود کار کنید تا بتوانید احساس لیاقت ‏داشته باشید. فراموش نکنید شما لایق یک زندگی عالی و پر از فراوانی هستید. پس نباید با افکارتان ‏جلوی این حق طبیعی‌تان را بگیرید.‏

البته افکار محدودکننده صروت تنها این چهار مورد که نام بردیم نیستند. باورهای ضد ثروت زیادی ‏وجود دارند که ما این‌جا به چهار مورد مهم اشاره کردیم. افکار محدودکننده‌ی دیگری نیز مانند ” من ‏شانس پولدار شدن ندارم”، “پول درآوردن در این شرایط سخت است” و … وجود دارند که با ‏شناسایی و جایگزینی آن‌ها با باورهای درست، قدم بزرگی در راه قانون جذب ثروت بر می‌داریم.‏

قانون جذب مدام در حال فعالیت است، چه باور و درک کنی یا نکنی. قانون جذب قانون‌ خلقت است. فیزیکدان های کوانتومی به اطلاع ما رسانده‌اند که کل کائنات از فکر نشأت گرفته است. تو زندگی ات را از طریق افکارت و قانون جذب خلق می کنی و تک تک افراد هم همین کار را می کنند. این قانون صرفا برای اینکه از آن آگاه هستی کارایی ندارد، بلکه همیشه در زندگی تو و بقیه ی افراد در سرتاسر تاریخ اعمال شده است. وقتی تو از این قانون مهم آگاه شوی، در واقع متوجه‌ می شوی که قادری زندگی ات را با فکر کردن خلق کنی، و سپس به گونه ای باورنکردنی قدرتمند می‌شوی.

tony robbins

باب پراکتور

در ادامه با چند راهکار ساده آشنا می‌شویم که با کمک‌ها آن‌ها می‌توانید ثروت را به زندگی خود جذب ‏کنید:‏

» عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید‎


در قسمت قبل درباره احساس خوب صحبت کردیم. برای ایجاد این احساس خوب بهتر است سراغ ‏کارهایی بروید که به آن‌ها علاقه دارید. زمانی که شما کار مورد علاقه خود را انجام می‌دهید، ‏احساس خوبی دارید، بنابراین قانون جذب ثروت در دنیای شما فعال می‌شود.

همچنین شخصی که ‏عاشق کار خود است، می‌تواند ایده‌های خوبی بدهد و عملی کردن ایده‌های خوب باعث فراوانی و ‏ثروت می‌شوند. اما زمانی که شما احساس خوبی نسبت به کار خود ندارید، احساس بدی به شما دست می‌دهد و همین ‏احساس باعث می‌شود تا نتوانید جذب ثروت کنید. ‏‎

قانون جذب و شکرگذاری

» برای هر پولی که وارد زندگی‎‏‌تان می‌شود، شکرگزار باشید

یکی دیگر از تکنیک‌های قانون جذب ثروت، تکنیک شکرگزاری است. از امروز تصمیم بگیرید ‏برای هر پولی که وارد زندگی‌تان می‌شود، از خدا تشکر کنید. این‌کار ارتعاش فوق‌العاه‌ای به جهان ‏می‌فرستد و زیاد طول نمی‌کشد که تاثیر این‌کار را در زندگی‌تان می‌بینید. ‏‎

مهم نیست مبلغ آن پول چه قدر است؛ کم است یا زیاد. بلکه نکته مهم تاثیر زیاد شکرگزاری در ‏زندگی ما است. این‌کار بیش‌تر از حد تصورتان زندگی مالی شما را بهبود می‌بخشد. ‏ البته همان‌طور که همه ما می‌دانیم، شکرگزاری در همه زمینه‌های زندگی به ما کمک می‌کند. ‏

بنابراین، از امروز عادت کنید که حتی برای مبالغ کمی هم که وارد زندگی‌تان می‌شود، شکرگزار ‏باشید.‏

عاشق پول باشید

» دوست داشتن پول

شما نمی‌توانید از چیزی بدتان بیاید و آن را در زندگی‌تان به صورت فراوان داشته باشید. بنابراین، ‏زمانی که پول را دوست نداشته باشید، دافعه ایجاد کرده و آن را از خودتان دور می‌کنید. ‏حتما این جمله را زیاد شنیده‌اید: پول چرک کف دست است. این یک جمله و باور بسیار غلط و ضد ‏قانون جذب ثروت است. ما نباید پول را چرک کف دست بنامیم زیرا با این کار آن را بی ارزش ‏جلوه می‌دهیم و چیزی که بی ارزش است نمی‌تواند به مقدار زیاد در زندگی ما جریان داشته باشد.‏

قانون جذب به همان اندازه که تو فکر می‌کنی، فعالیت می کند. هر وقت تو غرق در تفکر شوی، قانون ‌جذب هم دست به کار می شود. وقتی راجع به گذشته فکر می کنی، قانون‌ جذب هم کار می کند. وقتی هم در مورد زمان حال و آینده فکر می‌کنی، قانون جذب اعمال می شود. این روندی مداوم است.‌

لیزا نیکولز

لیزا نیکولز

باید از امروز رفتار خود را با پول تغییر دهید تا تاثیر فوق‌العاده این‌کار به ظاهر ساده را ببینید. به ‏عنوان مثال، اگر پول شما بر روی زمین افتاد خم شوید و آن را بردارید. پول‌هایتان را مچاله نکنید و ‏صاف در کیف پول‌تان قرار دهید. در مجموع دور هر کاری که پول را بی ارزش جلوه می‌دهد خط ‏بکشید.

در پایان فراموش نکنید داشتن ثروت و یک زندگی خوب و عالی حق طبیعی ما است. تنها مانعی که ‏در برابر این حق ما وجود دارد شانس نیست بلکه ذهن ما است. با تغییر ذهن‌تان می‌توانید از قانون جذب استفاده و دنیا خود ‏را تغییر دهید.‏

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/02/arshiani-sho.gif

به اشتراک گذاری

7 Comments

 1. جلال دهستانی پاسخ

  سلام
  عالی بود
  من به قانون جذب سالهاست اعتقاد دارم و نتیجه گرفتم
  اما همانطور که اشاره کردید ، ارتباط بسیار مستقیم به حسمان دارد
  مثلا وقتی الان حس خوبی نداشته باشیم و افکارمان بیشتر درگیر بدهی و نداری الانمان باشد، قطعا قانون جذب یا آنطور که ما میخواهیم جواب نمیدهد یا حتی ممکن است بر اساس همون حس منفی ذهن که درگیر« نداری » الانمان است باعث جواب معکوس شویم.
  سپاس

  1. Afshin پاسخ

   خیلی خوب بود ممنون. بنظرم هیچ چیزی مثل تکرار وتمرین تو این قانون ،خوب جواب نمیده. پس بیایم تکرار وتمرین کنیم ب مثبت اندیشی و شکر گذاری و یادآوریه همه چی های خوب ک همون حس خوبه. خداروشکر

 2. فریده فرخی پاسخ

  من لایق عالترین ها هستم 👌😍🌹🌺🥳⚘🎉🎊
  متشکرم 😊 به قول خانم سادات بوس به کله اتان 🤪😅😅😅😅😅

 3. نسیم امیری پاسخ

  عالی بود استاد عزیز ، من چن وقتیه که با این قانون آشنا شدم ، چون برام حدیده یکم سخته عادت به این قانون ، کلا تغییر سخته ، ولی خدا رو شکر که با این قانون بوسیله شما استاد عزیز آشنا شدم ، سعی میکنم همیشه از این قانون در جهت مثبت استفاده کنم ⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩⁦🙏🏻⁩

 4. محمد ممتاز پاسخ

  عالی بود استاد عزیزم
  شما لطف زیادی در حق من کردید در عرض
  مدت کوتاه من قبلا اعتیاد داشتم ترک که کردم بعد با شما آشنا شدم و خیلی کمکم کردید با خدا رفیق شدم
  دوره عرشیانی شو خیلی داره بهم کمک میکنه
  واقعا سپاسگزارم درود بر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *