گلدن تایم با استاد عرشیانفر – تکنیک گلدن تایم چیست؟

گلدن تایم عرشیانفر

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید ما برای چه پا به این دنیا گذاشته‌ایم؟ آیا آمده‌ایم که لحظات خود را با احساسات بد سپری کنیم و با رنج آن‌ها را بگذرانیم؟ اصلا چگونه می‌شود که خداوند جانشین خود را در سختی قرار دهد؟ آن هم زمانی که تمامی موجودات در حال تعظیم و ستایش بهترین آفریننده‌ی خدا هستند!

درست است، ما برای سختی کشیدن به دنیا نیامده‌ایم و نباید فرصتی را برای ازدست‌دادن انرژی خود، از دست بدهیم.

گلدن تایم، زمانی است که انسان می‌تواند در آن، از بالاترین ارتعاشات و انرژی‌های زمین بهره‌مند شود. این ۷۷ دقیقه طلایی، کیفیت زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و او را در مسیر رشد قرار می‌دهد.

 • حال چگونه از این زمان طلایی بهره ببریم؟
 • سحرخیزی چه مزیتی در زندگی ما دارد؟
 • اصلا چگونه می‌توانیم سحرخیز باشیم؟

۷۷ دقیقه طلایی زندگیتان را بشناسید!

در ۲۴ ساعتی از شبانه روز که زندگی خود را می‌گذرانیم، در زمان مشخصی، جهان هستی در بالاترین سطح انرژی قرار می‌گیرد.

این زمان از ۴۰ دقیقه قبل از اذان صبح شروع می‌شود و تا ۳۷ دقیقه پس از آن ادامه پیدا می‌کند. در این هنگام ارتعاشات و فرکانس‌ها با قدرت بیشتری عمل می‌کنند و اثرگذاری قدرتمندتری دارند.

این بازه‌ی زمانی که به گلدن تایم نیز معروف است، می‌تواند زندگی هر شخص را تحت تاثیر قرار دهد. افراد می‌توانند با توجه به این وقت و بهره‌گیری از آن، زندگی خود را تغییر دهند و به کیفیت آن بیفزایند.

دانشجویان عرشیانی را دعوت می‌کنم تا در گلدن تایم به انجام تمرینات خودشناسی، عبادت، مراقبه، گفتگوی صمیمانه با خدا و نوشتن خواسته‌های خود از کائنات بپردازند.

سیدمحمد عرشیانفر

چگونه از گلدن تایم روزانه خود استفاده کنیم؟

به این توجه کنید که با کمک مثبت‌اندیشی می‌توانید انرژی‌های مثبت را به زندگیتان وارد کنید و به همراه قانون جذب، احتمال رخ دادن وقایع و اتفاقات خوب را در زندگی خود افزایش دهید.

حال فرض کنید که تایمی به شما اختصاص داده می‌شود که جذب فرکانس و قدرت انرژی در آن بسیار بالا است. بالا بودن این انرژی، شرایطی را برای شما فراهم می‌آورد که سطح انرژی خود را به دنیای پیرامون برسانید و در راستای ارتعاشات و فرکانس‌های آن قرار بگیرید. آیا می‌توانید از مزایا و فرصتی که دراختیارتان قرار گرفته است، چشم‌پوشی کنید؟

مسلما هیچ کسی نمی‌خواهد این زمان ناب را از دست بدهد، اما چگونه می‌توانیم از این ۷۷ دقیقه طلایی به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم؟ انجام چه کارهایی در این هنگام برای ما سودمندتر خواهد بود؟

۱. به خود شناسی بپردازید

هنگامی که در سحرگاه بیدار می‌شوید، ذهن شما کمترین افکار منفی را در خود جای می‌دهد. از این وقت خوبی که برایتان فراهم شده است، به خوبی استفاده کنید. می‌توانید در این اوقات کمی به شخصیت، علایق و سلیقه‌های خود فکر کنید. در رفتار خود دقیق شوید و جزئیات حرکات خود را مورد بررسی قرار دهید.

حتی قادر هستید بخشی از زندگی خود را مرور کنید و نسبت به رفتار و گفتار خود بیندیشید و درستی آن‌ها را بسنجید. این تفکر به شما کمک می‌کند که بدون قضاوت، به درک بهتری از خود برسید و بتوانید در مسیر رشد شخصیت خود، گام بردارید.

۲. به عبادت مشغول شوید

سعی کنید در این زمان طلایی، ارتباط معنوی خود را بهبود ببخشید. عبادت کردن به شما کمک می‌کند تا ارتباط بیشتری با خالق هستی بگیرید. این ارتباط، به نعمت‌های زندگی شما می‌افزاید.

طبق روایات، در هنگام سحر فرشتگان رزق و روزی را در میان کسانی که سحرخیز هستند، تقسیم می‌کنند. قطعا افرادی که در این هنگام بتوانند ارتباط خود را بهبود دهند، برکت بیشتری به زندگی آن‌ها وارد می‌شود. همچنین عبادت، باعث می‌شود که فرد از انرژی‌های منفی دور شود و آرامش بیشتری بگیرد.

۳. مراقبه کنید

مراقبه کردن یا انجام مدیتیشن در زمان‌های کوتاه هم می‌تواند اثر شگفت‌انگیز خود را نشان دهد. سعی کنید بخشی از ۷۷ دقیقه طلایی روزانه را به این مهم اختصاص دهید. تنها کافی است برای شروع، در حد یک یا دو دقیقه بر نفس‌ کشیدن خود تمرکز نمایید و یا حواس خود را به صدای محیط پیرامون خود معطوف کنید.

مراقبه یا مدیتیشن، قسمت پردازش سریع و فعال اطلاعات مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با انجام این عمل، فرد ضمیر خودآگاه خود غیرفعال می‌کند و بر افزایش حواس متمرکز می‌شود. شما می‌توانید با انجام مدیتیشن، اضطراب و استرس را کاهش دهید، سبب افزایش تمرکز شوید و هوش خلاقیتی خود را تقویت کنید.

مراقبه سحرگاهی 1

۴. خواسته‌های خود را بنویسید

همان طور که گفته شد در گلدن تایم هر شبانه روز، زمین در بالاترین سطح انرژی خود قرار می‌گیرد. این بهترین فرصت است که ارتعاشات افکار و جسم خود را در راستای انرژی جهان قرار دهیم و از آن به سود خود بهره ببریم.

در قانون جذب گفته می‌شود که هر چه طلب کنید، به آن دست خواهید یافت. البته به شرط آن که خواسته خود را باور داشته باشید و بتوانید انرژی خود را با خواسته‌تان در یک سطح قرار دهید.

در این فرصت شما می‌توانید با نوشتن خواسته‌های خود، ارتعاشات آن‌ها را و همچنین توجه کائنات را به خود جلب نمایید و شانس دستیابی به اهداف خویش را افزایش دهید.

۵. برنامه ریزی روز خود را انجام دهید

زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، مغز در اوج انرژی خودش قرار دارد و به راحتی می‌تواند هر چیزی را تحلیل کرده و در نهایت بپذیرد. بهتر است در این ۷۷ دقیقه طلایی، بخشی از این وقت را صرف برنامه‌ریزی کارهای روزانه کنید.

با برنامه‌ریزی، زندگی شما با نظم بهتری پیش خواهد رفت و دیگر نگران کارهای خود نخواهید بود. همچنین برنامه ریزی در این تایم، احساس مسئولیت و تعهد به برنامه‌تان را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند در طول روز، به برنامه خود عمل کنید.

برای موثرتر بودن برنامه خود، می‌توانید با خود عهد و قراری بگذارید و یا حتی جایزه‌ای تعیین کنید. شک نداشته باشید که انرژی موجود در این تایم، اراده و توان شما را مستحکم‌تر می‌کند.

مقالات مرتبط

ارتباط بین نماز اول وقت صبح و گلدن تایم

حتما شما هم دیده‌اید که بر نماز اول وقت تاکید بسیاری شده است. علت این توجه و اهمیت چیست؟ در هنگام وعده‌های اذان برای خواندن نماز اول وقت، انسان بر روی مدارهای معینی قرار می‌گیرد که می‌تواند الکترومغناطیس زمین را به خود جذب کند.

در واقع زمانی که ما در اول وقت نماز می‌خوانیم، با توجه به زمان و مکان (روبه‌رویی با قبله) انرژی‌های پاک زمین را دریافت می‌کنیم. همچنین ذکرهایی که بر زبان می‌آوریم، پیوند انرژی درونی ما را با انرژی موجود در آن لحظه محکم‌تر می‌کنند. حال تصور کنید که در هنگام نماز صبح که بر روی مدار قرار گرفته‌اید، زمین نیز در هنگام گلدن تایم، اوج انرژی خودش را داشته باشد.

این امر باعث می‌شود تمامی انرژی‌های دریافتی شما چندین برابر شود و در نهایت احساس بهتر و سرزنده‌تری داشته باشید.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/02/arshiani-sho.gif

مزایای سحرخیزی در ۷۷ دقیقه طلایی

از قدیم بسیار شنیده‌ایم که سحرخیز باش تا کامروا شوی! اما واقعا سحرخیزی چقدر در زندگی ما موثر خواهد بود. وقتی که پای حرف‌های افراد موفق می‌نشینید، سحرخیزی را یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت و موفقیت در زندگی، معرفی می‌کنند.

این تفاسیر به خوبی نشان می‌دهد که صبح زود بیدار شدن، بر کیفیت زندگی افراد بی‌تاثیر نیست. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دل کندن از رختخواب، آن هم در ساعات اولیه صبح برایتان مشکل است، آگاهی از مزایای سحرخیزی، ممکن است نظرتان را تغییر دهد!

 • می‌توانید وقت بیشتری به خود اختصاص دهید

شاید بتوان برجسته‌ترین مزیت سحرخیزی، آن هم در زمان طلایی را، رشد فردی شخص دانست. هنگامی که شما صبح خود را زودتر شروع کنید، وقت بیشتری در طول روز دارید و می‌توانید از این موقعیت نهایت بهره را ببرید و زمان بیشتری را صرف رشد فردی خود کنید. شما می‌توانید در ساعات اولیه صبح، با انجام اعمالی همچون ورزش‌های کم‌تحرک، خواندن کتاب یا مدیتیشن، خود را با انرژی بیشتری برای روزی که در پیش دارید، آماده کنید.

 • انگیزه شما افزایش پیدا می‌کند

وقتی در گلدن تایم، شروع به برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارهایتان می‌کنید، انرژی جهان در راستا و پشتوانه‌ی انرژی شما قرار می‌گیرد. این امر سبب می‌شود که با روحیه بالاتری به انجام کارهای خود بپردازید. بیداری در ساعات اولیه صبح به شما کمک می‌کند تا با آرامش روان بیشتری روز خود را شروع کنید و اراده و انگیزی بالاتری داشته باشید.

 • می ‌توانید از حس و حال موجود لذت ببرید

سحرگاه، تلفیقی از سکوت و آرامش شب به همراه شور و شوق صبح است. زمانی که بتوانید در ۷۷ دقیقه طلایی از خواب بیدار شوید، می‌توانید آرامش ساعات پایانی شب را حس کنید و کم‌کم احساس سرزندگی روز را در خود ایجاد نمایید. اگر شما مانند اکثر مردم دیر از خواب بیدار می‌شوید، به احتمال زیاد لحظات زیبایی را همچون طلوع خورشید را از دست داده‌اید و موفق به دیدن طبیعت صبحگاهی و درک حس و حال خوب آن نشده‌اید.

 • زمان بیشتری برای فعالیت‌ های خود دارید

وقتی صبح خود را زودتر شروع می‌کنید، به همان اندازه، روز طولانی‌تری خواهید داشت. زمانی که سحرخیز باشید، می‌توانید بدون شلوغی و به‌دور از هیاهو، وقت خود را صرف کارهای مهم‌تر کنید. یادتان نرود هر چه کاری را زودتر شروع کنید، زودتر آن را به پایان خواهید رساند.

سحرخیزی موجب می‌شود که فعالیت‌های خود را بدون استرس و نگرانی انجام دهید و از عجله کردن که کیفیت کار شما را پایین می‌آورد، دوری کنید.

 • وضعیت جسم و روان شما بهبود می‌یابد

سحرخیزی در زمان طلایی بر سلامت جسم و روان ما نیز تاثیرات مثبتی می‌گذارد. به طور کلی صبح زود بیدار شدن خطر ابتلا به افسردگی و بیماری‌های روانی و خلقی را کاهش می‌دهد. چرا که افراد سحرخیز بدون استرس و با تایم بیشتری به انجام کارهای خود می‌پردازند.

همچنین مطالعات علمی بسیاری نشان می‌دهد که سحرخیزی به تناسب وزن و اندام افراد کمک می‌کند. از آنجایی که افرادی که زود بیدار می‌شوند، زودتر به رختخواب می‌روند و تا دیر وقت بیدار نمی‌مانند، پوست شفاف‌تری دارند و کبودی زیر چشم آنها، به دلیل خواب با کیفیت کمتر است.

چگونه سحرخیز باشیم؟

شروع روز و دل کندن از آرامش تخت خواب و وارد شدن به دنیای پرمشغله، کاری دشوار است. چه بسا که این امر سخت، در ساعات اولیه صبح که خواب بسیار به دل آدم می‌چسبد، انجام بگیرد.

اما هر چیزی که بخواهید، باید هزینه آن را پرداخت کنید. اگر می‌خواهید زمان بیشتری داشته باشید یا کیفیت خواب خود را بالا ببرید، باید عادت زود بیدار شدن را در برنامه خود بگنجانید. حال چگونه می‌توانیم سحر خیز باشیم و از گلدن تایم خود نهایت استفاده را ببریم؟

۱) شب‌ها به اندازه کافی بخوابید

هر چقدر هم سعی کنید در زمان زودتری از صبح بیدار شوید، وقتی خواب شما کافی نباشد، روزتان بازدهی مفیدی نخواهد داشت. کیفیت خواب شب بسیار مهم است و سلامت جسمی و روانی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین کم‌خوابی مشکلات بسیاری را برای شما به وجود می‌آورد. برای اینکه بتوانید سحرخیز باشید، شب زودتر بخوابید تا صبح بدون خستگی، از خواب بیدار شوید.

۲) در بیدار شدن خود، کاهلی نکنید

گلدن تایم زمانی است که معمولا هوا تاریک یا به عبارتی گرگ و میش است. مسلما در این هوا، خوابیدن بیشتر می‌چسبد و بیدار شدن چالش بسیاری سختی است به همین خاطر می‌توانید خود را به بیدار شدن ترغیب کنید، آلارم ساعت یا گوشی را دورتر از دسترس قرار دهید و یا حتی در چالش‌های سحرخیزی آنلاین شرکت کنید.

۳) از تاثیرات نور منفی، غافل نشوید

 نور گوشی و یا لپ تاپ باعث می‌شود که در فرایند خواب شما، اختلال به وجود آید. سعی کنید قبل از خوابیدن، گوشی خود را کنار بگذارید و از کار کردن با آن، در تاریکی دوری کنید. همچنین هنگام بیدار شدن، ابتدا به سراغ تلفن همراه خود نروید، چرا که چک کردن آن، می‌تواند انگیزه‌تان را از بین ببرد و سبب ایجاد احساس خستگی در شما شود.

۴) انگیزه‌ای قوی برای خود داشته باشید

معمولا افرادی که افسرده هستند یا هدفی برای خود ندارند، بیشتر در رختخواب می‌مانند. اگر می‌خواهید از انرژی‌های مثبت گلدن تایم در جهت رسیدن به خواسته‌های خود استفاده کنید، بهتر است انگیزه‌ای قوی برای بیدار شدن داشته باشید. چیزی که بتواند دلیلی باشد تا شما به خاطر آن سختی بیدار شدن را به جان بخرید.

ورزش در گلدن تایم

۵) ورزش صبحگاهی را فراموش نکنید

وقتی به احساسات منفی خود برای خوابیدن غلبه کنید، شما موفق شده‌اید که گام اول برای سحرخیزی را بردارید. برای اینکه در این مسیر استوار بمانید؛ ورزش و یا تحرک‌های آرام را فراموش نکنید. حرکات کششی صبحگاهی به شما کمک می‌کند تا سرحال‌تر شوید و کرختی را از بدن خود برهانید.

۶) تغذیه و صبحانه خود را جدی بگیرید

سعی کنید در زمان طلایی، به جسم فیزیکی نیز اهمیت دهید. نوشیدن یک لیوان آب ولرم به صورت ناشتا در ساعات اولیه صبح، به سم‌زدایی سیستم گوارشی بدن شما کمک می‌کند. البته توصیه می‌شود برای اینکه انرژی خود را بازیابید، صبح خود را با نوشیدن یک لیوان آب به همراه لیمو آغاز کنید. در ادامه برای اینکه توان انجام فعالیت‌های خود را داشته باشید، صبحانه‌ای سالم بخورید تا سرزنده‌تر و پرانرژی‌تر باشید.

مراقبه گلدن تایم 2

تاثیر گلدن تایم بر کیفیت زندگی

زمین در ۴۰ دقیقه قبل از اذان صبح و ۳۷ دقیقه پس از آن، در بالاترین مرتبه‌ی انرژی خود به سر می‌برد. این انرژی می‌تواند بر تمامی رفتار و اعمال انسان تاثیر بگذارد و زندگی آن را بهبود ببخشد.

در این هنگام می‌توانید انرژی خود را هم فرکانس انرژی زمین قرار دهید و با انجام کارهایی همچون نوشتن خواسته‌ها، عبادت، مراقبه و برنامه‌ریزی بهترین استفاده را از این انرژی بی‌نهایت ببرید.

این ۷۷ دقیقه طلایی به شما این امکان را می‌دهد که به درک بهتری از خود برسید، آرامش روز خود را به دست آورید و در راستای سلامت جسم و روان خود گام بردارید. سحرخیزی که موجب می‌شود از این دقایق بی‌بهره نمانید، به شما در تقویت حافظه و تمرکز کمک می‌کند و زمان بیشتری را برای فعالیت‌های روزتان فراهم می‌آورد.

شما می‌توانید با زود خوابیدن و داشتن انگیزه‌ای قدرتمند برای بیدار شدن، در این زمان طلایی برخیزید و در مسیر بهبود کیفیت زندگی خود قدم بردارید.

به اشتراک گذاری

11 Comments

 1. سینا کاظمی پاسخ

  استاد اگه میشه
  از نتایج خودتون در استفاده از تکنیک گلدن تایم بگین
  چه دستاوردهایی داشتین و چقدر به خواسته هاتون رسیدین در این تایم

 2. حسن حاتمی پاسخ

  سلام و درود گلدن تایم تایمی هست که من شهودم بابیدارشدن دراین تایم فعالشد ازاستادعزیزم بی نهایت سپاسگزارم مقاله بسیارمفیدی بوذ🌸🙏🏻❤️

 3. علی گلزاده پاسخ

  من مدتیه دارم از این تایم استفاده میکنم و صبح ساعت ۵ بیدار میشم. هر جور حساب کنید، هر جور بهش فکر کنید، فوق العاده ترین روز و بهترین اتفاقات در روزی زود بیدار میشید، براتون اتفاق میوفته. در ضمن این پیشنهاد رو هم میکنم ک برید جایی ک بتونید طلوع رو هم ببینید. این خیلی خفنه دیگه

 4. محدثه فقانی اسکندرکلایی پاسخ

  استاد عزیز و گرامی سلام متشکرم بابت راهنمایی شما بزرگوار من این زمان طلایی رو بیدار میشم و کلی حس خوب میگیرم و به لطف خدای مهربون معجزه شو هم دیدم و راه‌هایی قشنگ و جدیدی برام باز شده سپاس فراوان 🙏🌺🌺🌺

 5. زهره کاملی پاسخ

  من بیداری صبحگاهم را مدیون شما و‌دوره بی نظیر عرشیانی شو هستم .ممنون که هستید و با سخنان ارزشمندتون دریچه های زیبای خوشیختی را به روی ما باز میکنید.بهترینها ارزانی شما باد🌺🌺🌺🌺🌺🌺

 6. هانیه آرامی پاسخ

  من از وقتی صبح زود ساعت چهار بیدار میشم انگار در طول روز انرژی خیلی زیادی دارم و آرامش درونیم خیلی زیاده و افکار مثبتی دارم

 7. مریم تقی زاده پاسخ

  ممنون از مطالب مفیدتون🙏🙏
  منم از وقتی که سحرخیز شدم حس بهتری در طول روز دارم، به کارام بهتر می رسم و انرژی بیشتری دارم.

 8. مهشید معماری پاسخ

  بینهایت سپاسگزارم برای آگاهی های نابی که در اختیارمان قرار می دهید، انشاالله که به یاری خداوند لطیف عامل به این آگاهی ها باشیم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌸🌸🌸🌺🌺🌺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *