کائنات چیست؟ تفاوت خدا و کائنات در چیست؟

مقاله کائنات چیست

دست‌تان را روی قلب خود بگذارید، این جواب سوال کائنات چیست است. کائنات Universe (گیتی) به تک تک اعضای جهان هستی چه پیدا، چه پنهان می‌گویند. هر آنچه که وجود دارد و با مجموعه‌ای قوانین الهی اداره می‌شود کائنات است. کائنات این قدرت را دارد که ما را به خواسته‌هایمان برساند. ذهن ما به گونه‌ای آفریده شده که می‌تواند با کائنات و جهان هستی ارتباط برقرار کند و از طریق آن ما را به اهدافمان برساند.

برای برقراری ارتباط با کائنات لازم است ارتعاشات مثبتی داشته باشیم. خدا نیروی کائنات است و با اتصال به این نیروی عظیم می‌توان به چنان قدرتی دست پیدا کرد که هر چه اراده کنیم به دست آوریم. کافی است بخواهیم و بدانیم که چگونه از کائنات درخواست کنیم تا اجابت شود.

در این مقاله سعی کرده‌ایم به سوال کائنات چیست پاسخ کامل دهیم و به بررسی هر آنچه که به آن مربوط است بپردازیم. ارتباط خدا و کائنات، چگونگی درخواست از کائنات و اجابت آن، ارتباط قانون جذب و کائنات، ارتباط ذهن ناخودآگاه، قانون جذب و کائنات و غیره از جمله این موارد است.

کائنات چیست؟

کائنات همان قلمرو حکومت و قدرت خدا است. هر چه که از ازل تا ابد به دست خدا خلق شده، می‌شود و خواهد شد کائنات است. خدا برای جزء به جزء کائنات، قوانین مشخص و ثابتی تعیین کرده است و تا زمانی که آن جزء از کائنات برقرار باشد بدون هیچ تغییری ادامه می‌یابد. به عبارتی، کائنات به مجموعه انرژی‌هایی گفته می‌شود که ما در راه رسیدن به خواسته‌هایمان می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

کائنات همواره در خدمت شماست

انسان با خواستن و تصور کردن می‌تواند هر چه که می‌خواهد را به دست آورد، بسازد و جذب کند. این شما هستید که به کائنات فرمان می‌دهید. کائنات در خدمت شماست و با اتصال به خدا می‌توانید به آرزوی خود دست پیدا کنید.

برای درخواست از کائنات و رسیدن به آن خواسته خود یا آنچه که نمی‌خواهید لازم است ارتعاشات خود را به کائنات ارسال کنید، آن را باور داشته باشید و ارتعاش درخواست خود را از کائنات دریافت کنید. این ارتباط با کائنات کار سختی نیست و تنها باید بدانید که به طرز صحیحی از کائنات درخواست کنید. ذهن ناخودآگاه شما همواره آماده برقراری ارتباط شما با کائنات است و هر لحظه در حال ارسال پیام به کائنات و دریافت است.

بنابراین همواره سعی کنید ارتعاشات ذهنی مثبت به کائنات بدهید تا ارتعاش مثبت دریافت کنید. اهداف خود را بنویسید و روی آن تمرکز کنید تا ذهن خود را آماده رسیدن به آن اهداف بکنید. یکی از نشانه‌های ارسال ارتعاش مثبت به کائنات این است که احساس خوبی دارید و معنویتی در درون خود پیدا، پیدا می‌کنید. به‌طوری‌که با خودتان و جهان اطرافتان در صلح هستید. برقراری ارتباط مؤثر با خدا به عنوان خالق کائنات می‌تواند این ارتعاش مثبت را در شما ایجاد کند.

خدا-کائنات-عرشیان

خداوند و کائنات

خداوند نیروی کائنات است و همه کائنات مخلوق اوست. از ماه و ستاره و هر آنچه که در زمین و آسمان است گرفته تا انرژی های موجود در جهان. همه این‌ها کائنات است و خالق آن خداست. انرژی ذهنی ما نیز مخلوق خداست و قدرت جذب دارد. ارسال پیام به کائنات و دریافت پاسخ همان قانون جذب است و پل ارتباطی انسان با کائنات همان ذهن ناخودآگاه ماست که قابلیت‌های آن را خدا در وجود ما قرار داده تا بتوانیم ارتباط صحیحی با کائنات برقرار کنیم.

تلاش کن و صفات خداگونه را در خود پرورش بده. کائنات آنچه که خیر تو باشد را به تو خواهند داد. چرا که تو از زمان تولد به مهمانی کائنات دعوت شده‌ای. همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها به تو هدیه داده شده بدون اینکه در قبال هدیه زندگی از تو چیزی بخواهد. انسانی که به خدا ایمان دارد این را می‌داند که خداوند مانند پدری مهربان مصلحت او را می‌داند و به جز نیکی و خیر برای او نمی‌خواهد.

حتی اگر نتیجه تلاش‌هایش ناخوشایند باشد هم باز با جان و دل آن را می‌پذیرد. چون می‌داند که این نتیجه ظاهرا ناخوشایند است و عقل و تجربه ناقص آدمی ممکن است چیزی را بپسندد که برای او مضر باشد و چیز‌هایی را ناخوشایند و بد بداند که وقوع آن برای او مفید و سود‌آور باشد. این آیه کتاب آسمانی به همین موضوع اشاره دارد:

” عسی اَن تکرهوا شیئاً و هو خیر لکم”و عسی اَن تحبوا شئ و هو شر لکم”

قانون جذب و کائنات

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که خداوند خواسته‌های ما را اجابت می‌کند یا ما آن‌ها را جذب می‌کنیم؟

برآورده‌کننده اصلی هر آرزویی خداست و قانون جذب ما را به آن چه که آرزو می‌کنیم می‌رساند. خداوند برای برآورده کردن آرزوهای ما بر اساس قانون جذب، قوانین معینی را تعریف و آن را به کائنات واگذار کرده است. قدرت جذب آرزو‌ها را خدا در ذهن ما قرار داده و کارایی آن به اراده و لطف اوست. کائنات درخواست‌های ما را می‌گیرد و برای ما الهاماتی می‌فرستد تا به کامیابی برسیم. هم سو شدن با کائنات، راهی برای دستیابی به اهداف از طریق قانون جذب است. اتصال به خدا و یاد او این امکان را برای ما فراهم می‌کند.

» خدا، خالق قانون جذب

خدا از ما چیزی نمی‌خواهد جز اینکه در کنار تلاش کردن دعا کنیم تا با کائنات هم سو شویم. آنگاه آنچه که می‌خواهیم را جذب می‌کنیم.

گاهی افراد در مورد قانون جذب تصور اشتباهی دارند و فکر می‌کنند دست روی دست بگذارند و تنها به خواسته خود فکر کنند، قدرت جذب آن‌ها را به خواسته‌شان می‌رساند. اگر به آرزوی ذهنی خود نرسیم آنگاه ایمان خود به قانون جذب را از دست می‌دهیم. قانون جذب غیر قابل انکار است و این قدرتی است که خدا در ذهن ما قرار داده تا با اتصال به کائنات آرزوهایمان برآورده شود. اما در کنار آن امکانات خدادادی در اختیار ما قرار داده تا همه آنچه که داریم را به کار بگیریم و به زندگی و اهداف خود معنا بدهیم.

به کارگیری این امکانات و توانمندی‌هایی که خدا در وجود ما قرار داده همان تلاش کردن است. تلاش تنها به جسم محدود نمی‌شود بلکه تلاش ذهنی و به کارگیری فکر و تجربه نیز از جمله توانمندی‌هایی است که خدا در وجود ما قرار داده است. همچنین تصویرسازی‌های مثبت و تجسم ذهنی اهداف نیز ما را در رسیدن به آن‌ها یاری می‌کند و این همان قدرت جذب است.

همان قابلیتی که خدای مهربان به ذهن ما بخشیده تا به شیوه‌ای مستمر و مثبت بر روی هدف‌ها و ارزو‌هایمان تمرکز جدی داشته باشیم. آنگاه آنچه که روی آن تمرکز مستمر و جدی داشته باشیم را جذب خواهیم کرد.

اگر از این توانمندی ذهنی استفاده نکنیم در واقع خود را محروم کرده‌ایم. همان‌طور که اگر با وجود توانایی‌های جسمی و فکری، تنبلی و اهمال کنیم، در واقع خودمان را محروم ساخته‌ایم. اگر به قانون جذب و قدرت ذهن خود ایمان داشته باشید و بدانید که قدرتی مستقل از خدا نیست، آنگاه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرید تا با اتصال به خدا و تجسم اهداف در کنار به کارگیری امکانات خدادادی‌تان می‌توانید به هر آنچه که می‌خواهید دست یابید.

عزت نفس و کائنات (فایل صوتی)

 

[zoomsounds_player artistname=”سید محمد عرشیان‌فر” songname=”کائنات چیست؟ عزت نفس کائناتی چیست؟” type=”detect” dzsap_meta_source_attachment_id=”3396″ source=”https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2021/12/Universe-self-esteem.m4a” thumb=”https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/01/SM-ArshianFar-120.jpg” config=”default” autoplay=”off” loop=”off” open_in_ultibox=”off” enable_likes=”off” enable_views=”off” enable_rates=”off” play_in_footer_player=”default” enable_download_button=”off” download_custom_link_enable=”off”]

راهنما پخش فایل صوتی : برای پخش فایل صوتی بر روی آیکون play-icon کلیک کنید.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/01/download-file-new.png

 

ذهن ناخودآگاه، پل ارتباطی انسان و کائنات

ذهن ناخودآگاه ما تنها راه ارتباطی بین انسان و کائنات است. به این صورت که ابتدا باید درستی و ضرورت درخواست‌هایمان را به ذهن ناخودآگاه خود بقبولانیم سپس خواسته خود که آماده ارسال است را از کائنات بگیریم. دانستن اینکه چگونه ذهن ناخودآگاه خود را در جهت رسیدن به آرزوهایمان پرورش دهیم و در نتیجه این پل ارتباطی بین خود و کائنات را محکم‌تر کنیم بسیار اهمیت دارد.

دعا کردن و برقراری ارتباط مؤثر با خدا، انرژی و ارتعاشات ذهنی مثبت ما را در سطح بالایی قرار می‌دهد. آنگاه که در خلوت خود با خدا راز و نیاز می‌کنید و خواسته‌های خود را از او می‌خواهید تمام کائنات آماده اجابت خواسته شما می‌شود.

دو پارامتر مهم عزت نفس کائناتی؛ من لیاقت دارم، من ارزشمند هستم.

سیدمحمد عرشیانفر

بهره‌گیری از منابع قدرت، از راه‌های رسیدن به خواسته‌ها است. خود ما، مردم و خدا همان منابع قدرتی هست که با داشتن ارتباط مؤثر با آن‌ها می‌توان به اهداف و آرزو‌ها خود رسید. ناتوانی در برقراری ارتباط با این منابع موجب عذاب ما شده و آنگاه انسان با شر همگام می‌شود. در خدمت خدا، مردم و خود باش اما نه به قصد رسیدن به خواسته‌ها. بلکه به قصد پرورش صفات خداگونه در خود و رسیدن به تعالی و کمال.

در این صورت خواهید دید که چگونه ذهن ناخوداگاه شما همه آن چه می‌خواهید را جذب خواهد کرد و درخواست‌های شما از طریق کائنات و توسط خدا اجابت خواهد شد.

 

شکر‌گزاری یکی از قدرتمند‌ترین ابزار پرورش ذهن ناخودآگاه و رسیدن به خواسته‌ها است. شکر نعمت‌های خدا و استفاده درست از آن‌ها، خوبی‌ها را به زندگی شما روانه خواهد کرد و هر چه خوبی به شما می‌رسد همه از سوی خداست. او هیچگاه به ما بدی نمی‌رساند مگر اینکه با اعمال و اختیار خود، شر را به زندگی خود وارد کنیم. کفر و ناسپاسی و عدم استفاده صحیح از نعمت‌ها از جمله اعمال و اختیاراتی است که ما را متوجه عذاب می‌کند.

آنچه که می‌پنداریم از سوی خداست بدون اینکه به اعمال خود نگاهی بیندازیم. قدرت شکرگزاری را نادیده نگیرید و بدانید که هر آنچه متعلق به شماست هدیه‌ای از کائنات برای شماست. تلاش‌های شما برای رسیدن به اهدافتان به زندگی شما معنا می‌دهد و اگر در این راه سختی بکشید، دچار ضرر و زیان نشده‌اید. اگر نتوانید به درستی از امکانات و نعمت‌هایی که خدا بدون انتظار در زندگی شما قرار داده استفاده کنید و نتوانید هدف خود را در زندگی پیدا کنید دچار ضرر و زیان شده‌اید.

کائنات و ارتباط مؤثر با خدا

همه ما انسان‌ها در زندگی به دنبال رسیدن به خواسته‌ها، آرامش و کمال هستیم. هر تلاشی می‌کنیم تا به اهدافمان دست پیدا کنیم اما گاهی فراموش می‌کنیم که موفقیت جز به خواست خدا نیست و خدای مهربان ما را در رسیدن به خواسته‌هایمان یاری می‌کند. کافی است بخواهیم تا اجابت کند. داشتن ارتباطات مؤثر و قوی با خدا لازمه رسیدن به آرامش، کمال و موفقیت است.

انسانی که در همه حال به یاد خداست، الهامات، الطاف و امداد‌های آشکار و پنهان خدا متوجه زندگی او خواهد شد. خدا همه بندگانش را دوست دارد و همواره آماده استقبال از شماست. او بهترین‌ها را برای شما می‌خواهد و بدون اینکه چیزی از شما بخواهد، امکانات لازم برای برقراری ارتباط با خود و کائنات را در اختیار‌تان قرار داده است. انسان اگر بداند خدا چقدر او را دوست دارد هیچگاه ترس، تردید و اندوهی در خود راه نمی‌دهد و به آرامش خواهد رسید.

انسان اگر سرلوحه زندگی خودش را عبادت و اطاعت خدا قرار دهد، به درجه‌ای می‌رسد که هر چیزی برای او آرامش بخش، لذت بخش و زیبا خواهد شد. ارتباطات او با خود و مردم نیز تعالی پیدا می‌کند و همواره مراقب است خیر و نیکی را در خود پرورش بدهد. سطح انرژی مثبت او بالا می‌رود و با کائنات هم ارتعاش می‌شود. آنگاه به قدرتی عظیم دست پیدا خواهد کرد و به آنچه اراده کند که به صلاح او باشد دست پیدا خواهد کرد.

بنابراین انسانی که خدا را داشته باشد همه چیز دارد و انسانی که همه چیز داشته باشد ولی خدا نداشته باشد در واقع هیچ چیز ندارد. آرامش مهم‌ترین سرمایه زندگی هر انسانی است که چه بخواهید چه نخواهید منبع آن خداست و عبادت او این آرامش را ناخودآگاه به شما عطا خواهد کرد.

» مسیر خدا

هنگامی که داری در مسیر تعالی و رشد قدم بر می‌داری، به عظمت و قدرت وجود خود پی می‌بری، دریایی از زیبایی‌ها و دانش‌ها را کسب می‌کنی، مهربانی‌هایت را به مردم از کودک تا پیر می‌بخشی این مسیر، خداست. قرار گرفتن در این مسیر چنان سخت نیست که سردرگمی‌ها و بلاتکلیفی‌های انسان، فارغ از یاد خدا سخت است.

"<yoastmark

پاسخ شما: کائنات چیست؟

خدا بسیار بخشنده و مهربان است که نه می‌خواهد به ما سخت بگذرد نه از ما چیزی می‌خواهد. نه تکلیفی برای ما در نظر گرفته و نه مجازاتی. ما خودمان زندگی خود را خلق می‌کنیم، به آن معنا می‌دهیم و ماموریت ما همانی است که خودمان تعیین می‌کنیم. باید لذت خود را پیدا کرده و زندگانی کنیم.

بنابراین کسی که به این درجه از شناخت به خدا می‌رسد و به فرمان‌های او عمل می‌کند و در عین حال در حوزه اختیارات خود عقل و تجربه، تدابیر و سیاست‌های لازم را به کار می‌گیرد، هر آنچه که برای او رخ بدهد را با رغبت می‌پذیرد. به عبارتی راضی است به رضای خدا و این شخص دچار ترس، شکست، غم و ضرر نخواهد شد.

ترس و شکست دو روی یک سکه هستند. چیزی که موجب عذاب انسان می‌شود شکست نیست بلکه ترس از شکست است که انسان را عذاب می‌دهد. انسانی که همواره به یاد اوست و نتیجه اقداماتش را به او واگذار می‌کند، خدا نیز آنچه که مصلحت او باشد را برایش به بار می‌نشاند. هر چه که خیر باشد از سوی خداست و هر آنچه که شر است مربوط می‌شود به حوزه اختیارات انسان.

همگام شدن با خدا و‌ ایمان به اینکه منبع تمام خوبی‌ها و نیکی هاست شما را به هدف‌هایتان نزدیک می‌کند. برای رسیدن به این هدف ها لازم است ارتعاشات مثبتی به کائنات بفرستید و همه این ارتعاش‌ها در ذهن شماست.

به اشتراک گذاری

7 Comments

 1. Sepideh پاسخ

  بسییییییار ممنونم برای این مطلب
  جواب چند تا از سوالهای مهمم رو که ذهنم رو درگیر کرده بود گرفتم. بسیار عالی بود

 2. مریم حمیدی پاسخ

  سلام ممنونم از استاد بزرگوار بابت این مقاله بسیار پر بار و خدا رو شاکرم بابت یاد گیری و اطلاعات بسیار مهم که از طریق شما استاد مهربان آموزش دیدم . درود خداوند برشما

  1. احمد گودرزی پاسخ

   سلام بسیار عالی و خوب ممنون از استاد عرشیانفر به خاطر این مقاله زیبا من همیشه پیگیر مطالب ارائه شده از سوی استاد هستم موفق باشید ممنون

 3. نجفی پاسخ

  ممنون از توضیحات خوبتون استاد عزیز، واقعا چند وقت بود که ذهنم درگیر این سوال بود شکر حضورتون 🙏🙏

 4. M.s.f پاسخ

  باسلام ودرود براستادعرشیانفر عزیز،درودخدابرشمابادکه اینچنین دل ماروشادمیکنی ودیدگاهمون و به خداوخودمون محیط اطرافمون بازتروبهترمیکنین .به یقین میتونم بگم ازشما بسیارانرژی میگیرم و شادمانی وارامش خاطر.من روستا زندگی میکنم چطورمیتونم تو دورهای پولسازی و عزت نفس شماشرکت کنم.❤

 5. علی اصغر اله یاری پاسخ

  عااااااالی بود سپاس از خداوند بلند مرتبه که این مطلب زیبا و بحق رو جلوی چشمان من گذاشت تا با خوندنش راز جهان هستی رو بهتر درک کنم
  واقعا که هیچ اتفاقی اتفاقی اتفاق نمی افتد
  ممنون از شما عزیزان دل

 6. زهره مرادی پاسخ

  سلام خداروشکر میکنم و از استاد عزیزم متشکرم بخاطراین مقاله بی نظیر و پرمحتوا. و همچنین فایل صوتی بسیار جذاب عزت نفس کائناتی. خیلی لذت بردم. و مفید واقع شد.
  حال دلتون همیشه عالی عالی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *