جملات تاکیدی قانون جذب (قدرت کلام)

جملات تاکیدی

یکی از تکنیک‌ های بسیار قدرتمند در قانون جذب، استفاده از جملات تاکیدی است. در این قانون قدرت کلمات بسیار زیاد است و برای تاثیرگذاری ساده‌تر و راحت‌تر روی ذهن خود می‌توانید از عبارات تاکیدی استفاده کنید. البته استفاده از این جملات بستگی به خود شما دارد که در چه زمینه‌ای می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید. از آن جایی که ممکن است سوالاتی را در استفاده از جملات تاکیدی قانون جذب داشته باشید، این مقاله را تقدیم‌تان کرده‌ایم.

قدرت جملات تاکیدی

شاید تا الان به این موضوع توجه نکرده باشید که چقدر قدرت کلمات زیاد هستند. اگر بتوانید در زندگی روزمره خود از کلمات به درستی استفاده کنید، اطمینان پیدا کنید که جذب‌های زیادی در زندگی شما اتفاق خواهد افتاد. همان طور که می‌دانید ضمیر ناخودآگاه ما یا همان ذهن نیمه هوشیار تفاوت بین واقعیت و چیزی که واقعی نیست را متوجه نمی‌شود. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم، اگر قصد وارد کردن چیزی را به ذهن نیمه هوشیار خود دارید، از جملات تاکیدی استفاده کنید. پس کار اصلی این جملات اثرگذاری روی ذهن نیمه هوشیار و ضمیر ناخودآگاه است.

اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این که قدرت این کلمات تا چه اندازه است؟ قدرت عبارات تاکیدی به خود شما بستگی دارد که در هنگام استفاده از این جملات چقدر احساس خوب دارید. پس باید به این نکته دقت کنید برای این که ببنید چقدر از گفتن جملات تاکیدی نتیجه می‌گیرید و برای شما تاثیرگذار است به احساساتتان توجه کنید. هرچقدر احساسات شما بیشتر و بهتر باشد، نشانه این موضوع است که در حال هم ارتعاش شدن با هدف و خواسته تان هستید.

گفتن و نوشتن این عبارات سبب می‌شود شما در مدار خواسته‌تان قرار بگیرید. هنگامی که عبارات تاکیدی را می‌گویید یا می‌نویسید باید دقت کنید که چقدر احساسات شما خوب و عالی می‌شود. هربار احساسات خود را بهتر و بهتر کنید تا در نهایت نتیجه مطلوبی را به دست آورید.

البته در ادامه مقاله راه و روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم تا راحت‌تر و ساده‌تر قدرتمندترین جملات تاکیدی را برای خود طراحی کنید. در واقع هدف اصلی ما این است که شما را از صفر تا صد در این مسیر آشنا کنیم و به شما فرمول ساخت این جملات را یاد بدهیم. پس حالا که متوجه قدرت عبارات تاکیدی شدید با ما همراه باشید تا به مباحث اصلی ساخت این جملات بپردازیم.

جملات تاکیدی چیست؟

عبارات یا جملات تاکیدی، عباراتی هستند که شما با تکرار کردن آنها و یا حتی با نوشتن آن در مسیر رسیدن به خواسته و اهداف خودتان قرار می‌گیرید. در قانون جذب برای این که شما به خواسته خود برسید، باید ارتعاش خواسته و هدف خود را به کائنات بفرستید و در مسیر خواسته‌ تان قرار بگیرید. از این طریق می‌توانید به ساده ترین شکل ممکن به هدف خود برسید و آرزوهایتان را محقق کنید.

 • تاثیر داشتن احساسات خوب:

برای رسیدن به آرزوها و اهداف راه و روش‌های مختلفی وجود دارد، اما یکی از قدرتمندترین روش‌ها در قانون جذب استفاده از همین جملات تاکیدی است. اما چرا بسیاری از افراد با تکرار و نوشتن این عبارات باز هم نتیجه‌ای نمی‌گیرند؟ اگر درباره قانون جذب مطالعه کرده باشید به این نکته قابل توجه می‌رسید که اگر می‌خواهید از تمام تمرین‌های قانون جذب و حتی گفتن و نوشتن جملات نتیجه بگیرید به احساسات خود توجه کنید.

باید این موضوع را بررسی کنید که احساسات شما هنگام نوشتن و گفتن عبارات به چه صورت است و آیا آن قدر خوب است که تاثیرگذار باشد. پس حس شما شاه کلید اصلی این موضوع است که شما کارتان را به درستی انجام داده‌اید یا خیر.

 • تاثیر داشتن احساسات بد:

بعضی از افراد زمانی که از جملات تاکیدی استفاده می‌کنند احساس بدی دارند که همین حس بد باعث می‌شود جملاتی را که می‌نویسید و پشت هم تکرار می‌کنید به واقعیت تبدیل شود. البته که همان طور که اشاره کردیم شرط استفاده از این عبارات داشتن احساسات خوب در شما است.

در کل اگر بخواهیم برای شما توضیح دهیم عبارات تاکیدی چه هستند باید بگوییم که این جملات، عباراتی هستند که با تکرار در گفتن و یا نوشتن  می‌توانیم بر ضمیر ناخودآگاه خود اثر بگذاریم. در واقع شما قرار است با این کار هر آن چه را که ذهن نیمه هوشیار شما باور دارد، به آن خواسته و هدف برسید.

نوشتن و گفتن جملات تاکیدی باعث می‌شود به مرور زمان روی ذهن نیمه هوشیار تاثیر بگذارد و ضمیر ناخودآگاه آن را باور کند.

طراحی و ساخت جملات تاکیدی مثبت

استفاده از عبارات تاکیدی مثبت، یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت و طراحی این عبارات است. خیلی از افراد اشتباها به جای استفاده از عبارات تاکیدی مثبت، از جملات و عبارات منفی استفاده می‌کنند. همان طور که قبلا به این موضوع اشاره کردیم، قدرت کلمات بسیار زیاد هستند و به همین علت استفاده از جملات تاکیدی منفی ممکن است در ذهن نیمه هوشیار شما اثر منفی بگذارد. پس در هنگام ساخت این عبارات به این نکته توجه کنید که حتما از کلمات کلیدی مثبت و خوب استفاده کنید. به عنوان مثال:

 • نگویید: « من آدم بی پولی نیستم» به جای آن بگویید: «من ثروتمند هستم»
 • نگویید: «در زندگی من مشکلی نیست» به جای آن بگویید: «من ساده‌ترین و راحت‌ترین زندگی را دارم»
 • نگویید: «من بیکار نیستم» به جای بگویید: «من یک کار پردرآمد دارم»

در کل منظور ما این است که کلماتی را که در عبارات و جملات تاکیدی خود استفاده می‌کنید بار معنایی مثبتی داشته باشد تا تاثیرگذاری آن در ذهن نیمه هوشیار شما بیشتر باشد.

تمرین روزانه جملات تاکیدی

فقط به گفتن جملات مثبت در طول روز بسنده نکنید

برخی از افراد فکر می‌کنند برای گفتن عبارات تاکیدی مثبت همین که در طول روز آن را چندین بار تکرار کنند، کافی است در صورتی که این موضوع درست نیست. برای این که بتوانید بهترین نتیجه‌ها را بگیرید باید در هنگام تعریف کردن از کلمات کلیدی مثبت استفاده کنید.

باید تلاش کنید تا در خودتان این عادت را ایجاد کنید که در روز هر جایی که حرف می‌زنید و برای کسی چیزی تعریف می‌کنید از عبارات مثبت استفاده کنید. برخی‌ از افراد فکر می‌کنند که فقط گفتن جملات تاکیدی مثبت برای آن‌ها کافی است، اما اگر بتوانید به این کار عادت کنید که در حرف زدنتان هم از جملات منفی استفاده نکنید، قطعا نتایج بسیار خوبی دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال:

 • به جای این که به کسی بگویید ” خسته نباشید” از جمله “خداقوت” استفاده کنید.
 • به جای “دستت درد نکند” از عبارت “سلامت باشید” استفاده کنید.
 • به جای ” ببخشید مزاحمتون شدم” بگویید “متشکرم از این که وقت ارزشمند خود را در اختیار من گذاشتید.
 • به جای این که بگویید ” گرفتارم” از عبارت “در فرصت مناسبی با شما خواهم بود” استفاده کنید.
 • به جای ” خدا بد نده” به طرف مقابل خود بگویید “خدا به شما سلامتی بده“.
 • به جای “شکست خورده” بگویید “با تجربه شدم“.
 • به جای این که بگویید “به درد من نمی‌خوره” بگویید “مناسب حال من نیست“.
 • به جای “من مریض و ناراحت نیستم” بگویید که “من سالم و با نشاط هستم“.
 • به جای این که بگویید “مگه مشکل داری” به طرف مقابل خود بگویید که “اگه مسئله‌ای دارید“.

دقیقا مثل همین مثال‌هایی که برای شما آوردیم همیشه سعی کنید از این کلمات مثبت در طول روز استفاده کنید. شما باید عادت کنید که در ذهن خود ورودی‌های مثبت ایجاد کنید تا به مرور زمان نحوه حرف زدنتان تغییر کند و از جملات تاکیدی مثبت به جای منفی در صحبت‌های روزمره استفاده کنید.

تمامی کلمات جان دارند، چه کلماتی که می‌شنویم و چه کلماتی که به زبان می‌آوریم.

سیدمحمد عرشیانفر

جملات تاکیدی فقط جملات کوتاه نیستند

بعضی‌ها فکر می‌کنند عبارات تاکیدی مثبت فقط گفتن یک عبارت کوتاه و یا یک جمله است. در صورتی که شما می‌توانید در طول روز به جای این که عبارات تاکیدی مثبت را هر روز با خود تکرار کنید، راجع به اتفاقات خوبی که در گذشته افتاده با خودتان شروع به صحبت کنید تا حس خوب در شما ایجاد شود.

یا مثلا می‌توانید درباره موفقیت‌هایتان با خود یا دیگران حرف بزنید یا حتی درباره اتفاقاتی که دوست دارید به وقوع بپیوندد صحبت کنید. پس یادتان باشد جملات تاکیدی فقط شامل عبارات و جملات کوتاه نیستند و شما راجع به هرچیزی یا هر اتفاق خوبی در آینده هم می‌توانید صحبت کنید و با خود تکرار کنید.

در جملات تاکیدی از شکرگزاری استفاده کنید

از دیگر نکات مهم در هنگام ساخت عبارات تاکیدی مثبت این است که از شکرگزاری در ابتدای عبارت‌هایتان استفاده کنید. همان طور که می‌دانید یکی از قدرتمند ترین و قوی‌ ترین ارتعاشاتی که می‌توانید به کائنات بفرستید، ارتعاش شکرگزاری است. این کار باعث می‌شود احساسات شما روز به روز بهتر شود. برای مثال از این جملات تاکیدی مثبت شکرگزارانه استفاده کنید:

 • خدارو شکر که حس و حال عالی و خوبی دارم.
 • خدایا شکرت که هرروز ثروتمندتر می‌شوم.
 • خدایا شکرت که همه چی روز به روز بهتر می‌شود.
 • خدارو شکر که ثروت فراوانی وارد زندگی من می‌شود.
 • خداروشکر که بدن سالم و سرحالی دارم.
 • و …

جملات تاکیدی قانون جذب

از کلمات قدرتمندی استفاده کنید

در هنگام نوشتن و گفتن عبارات تاکیدی از کلماتی که احساسات شما را بهتر می‌کند، همیشه استفاده کنید. از آن جایی که بعضی کلمات حال شما را خوب می‌کند باعث می‌شود ارتعاش خواسته شما واضح تر و دقیق تر به کائنات برسد. این کلمات شامل کلماتی مانند “به آسانی”، “به سادگی”، ” عزتمندانه”، “به راحتی” و … است. پس تلاش کنید در جملات تاکیدی خود از این کلمات مانند مثال‌های زیر استفاده کنید:

 • خدایا شکرت که درآمد من به سادگی و عزتمندانه به ماهی n میلیون تومان رسیده است.
 • خداروشکر که به راحتی و سادگی در کسب و کار خود موفق هستم.
 • خداروشکر که به سادگی و عزتمندانه در حال پیشرفت هستم.
 • و … .      

جملات تاکیدی خود را به زبان حال بیان کنید

شما باید جملات و عبارات تاکیدی خود را به زبان حال بیان کنید. برای این که به خواسته و هدف خود برسید باید ضمیر ناخودآگاه شما آن را باور کند. برای این کار بهتر است طوری جملات تاکیدی خود را به زبان بیاورید یا یادداشت کنید که انگار همین الان آن موضوع اتفاق افتاده است. این موضوع سبب می‌شود ذهن نیمه هوشیار شما راحت تر هدف و خواسته شما را باور کند. به عنوان مثال بگویید:

 • من یک فروشنده حرفه‌ای و کاربلد هستم.
 • من یک نویسنده فوق‌العاده هستم.
 • من یک آدم موفق و درحال پیشرفت هستم.
 • من آدم پولدار و ثروتمندی هستم.
 • و … .

تمام نکات را در جملات تاکیدی رعایت کنید

برای که بتوانید بهترین جملات تاکیدی در قانون جذب را بسازید، باید تلاش کنید تمام نکات گفته شده در مطالب بالا را در هنگام ساخت جملات به کار ببرید. البته ممکن است گاهی نتوانید بعضی از این نکات را رعایت کنید ولی تا جای ممکن همیشه سعی بر این باشد که این نکات را به کار ببرید.

صوت و ارتعاشی که از کلام شما جاری می‌شود، همان اتفاقات فردای زندگی شماست.

سیدمحمد عرشیانفر

جملات تاکیدی اصلی را انتخاب کنید

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد که به قانون جذب روی می‌آورند و معمولا می‌خواهند از آن در زندگی خود استفاده کنند، این است که هرروز تعداد زیادی از جملات و عبارات تاکیدی را تکرار می‌کنند و در دفتر خود می‌نویسند. در بین عباراتی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم بهتر است چند نمونه که به نظر شما از همه بهتر است برای خود یادداشت کنید و همان‌ها را هرروز با خود تکرار کنید.

نهایتا ۱۰ الی ۱۵ از جملات تاکیدی که در شما حس خوب ایجاد می‌کند را برای خود پیدا کنید و در دفتر بنویسید. در ادامه مقاله چند مورد از عبارات تاکیدی مثبت در رابطه با جذب ثروت، سلامتی، عشق و محبت را به شما خواهیم گفت:

جملات تاکیدی برای جذب ثروت:

این جملات تاکیدی را برای خود یادداشت کنید:

 • من یک ذهن ثروت‌مند دارم.
 • آن قدر می‌درخشم تا همه پیشرفت من را ببینند.
 • من لایق ثروت بی‌نهایت هستم.
 • من قرار است یک قطعه بزرگ از پازل دنیا را تکمیل کنم.
 • من هیچ وقت نمی‌گویم نمی‌شود، بلکه می‌گویم چگونه خواهد شد.
 • من با تک‌تک سلول‌هایم شغلی که دارم را دوست دارم.
 • من به راحتی می‌توانم تلاشم را زیاد کنم تا ارتقای شغلی به دست بیاورم.
 • من لیاقت ثروت را دارم چون شاهکار خلقت خدا هستم.
 • مثل یک آهن ربا پول و ثروت را به سمت خود می‌کشم.

 

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/08/shadi-product.gif

جملات تاکیدی برای جذب سلامتی:

این جملات تاکیدی به شما حس خوبی خواهد داد:

 • من بر روی سلامتم خودم متمرکز هستم و هرروز سلامتی بیشتری را جذب می‌کنم.
 • من مسئولیت سلامتی بدن خود را به عهده می‌گیرم.
 • سلامت جسمی و روانی من هر روز بیشتر از دیروز می‌شود.
 • تمام ارگان‌های بدن من سالم هستند و در هماهنگی کامل باهم کار می‌کنند.
 • چون افکار قدرتمندی دارم پس می‌توانم سلامتی جسمی را به ارمغان بیاورم.
 • من مطمئن هستم و باور دارم که می‌توانم سلامتی را به خود هدیه دهم.
 • انرژی الهی هر روز در بدن من جاری می‌شود و سلول‌های بدن من را شفا می‌دهد.
 • خدایاشکرت که من انسان سالمی هستم.
 • خداروشکر که من همیشه از همه نظر کاملا سالم و تندرست هستم.
 • از این که خداوند برای من بدن سالم هدیه داده است سپاس گزارم.

جملات تاکیدی برای عشق و محبت:

استفاده از این جملات تاکیدی باعث می‌شود عشق و محبت شما به اطرافیانتان زیاد شود:

 • من همیشه لایق بهترین عشق هستم.
 • من همیشه مورد عشق و محبت الهی قرار می‌گیرم.
 • من تجلی عشق الهی هستم پس اجازه خواهم داد که عشق الهی مرا هدایت کند.
 • عشق الهی در من و از طریق من عزم خود را در نهایت به کار می‌گیرد.
 • من همیشه شایسته بهترین عشق هستم.
 • هم اکنون قرار است دریچه‌های عشق و محبت به روی من باز شود.
 • به لطف الهی من می‌توانم هرروز عاشقانه تر از روز قبل در کنار عشق خود زندگی کنم.
 • من روز به روز به همسر عزیز و مهربانم نزدیک تر می‌شوم.
 • من دارای جذابیت درونی هستم پس هر انسانی را شیفته و دلبسته خود می‍کنم.
 • عشق یک هدیه الهی است که من هرروز صبح که از خواب بیدار می‌شوم روبان‌های دور آن را باز می‌کنم و از عشق لبریز می‌شوم.

قدرت کلام را جدی بگیرید!

ما در این مقاله سعی کردیم از صفر تا صد جملات تاکیدی را به شما آموزش دهیم و با این عبارات شما را آشنا کنیم. همان طور که توضیح دادیم قدرت کلمات بسیار زیاد هستند و بار معنایی آن‌ها می‌تواند تاثیرات عجیبی بر روی زندگی، خواسته و هدف شما بگذارد.

حتما عادت کنید که در هنگام حرف زدن با خود و یا دیگران از کلمات مثبت استفاده کنید و به مرور زمان کلمات منفی را کنار بگذارید. همیشه سعی کنید به جای حرف زدن از ناخواسته‌هایتان، از خواسته‌ها و موفقیت‌هایتان و اتفاق‌های خوب زندگی با خود یا دیگران صحبت کنید تا دایره جملات تاکیدی شما بیشتر و عادت شود.

به اشتراک گذاری

5 Comments

 1. امیرحسام مسجدی پاسخ

  عالی بود واقعا من چند روزی بود دنبال همچین مقاله ای بود واقعا ارزش یکساعت تایم گذاشتن رو داشت

 2. مهشید معماری پاسخ

  مثل همیشه عاالی، واقعا بکار بردن جملات تاکیدی در متن زندگی به مرور زمان آثار خودشون رو نشون میدن
  بینهایت سپاسگزارم استاد گرانقدر🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌸🌸🌸🌺🌺🌺

 3. صفورا کبیری نیک پاسخ

  ممنون و سپاسگزارم از شما استاد بزرگوار که دریچه ذهن من رو باز کردید و حال دلم رو خوب می کنید ممنونم

 4. افسانه حبیبی جاوید پاسخ

  عالی بود استادبینظیرم
  چقدر بهشون نیاز داشتم
  الحق که باید چندین بار خوند

 5. مريم آلانى پاسخ

  سلام ، خیلى عالى و پر بار. حالا میتونم با بکارگیرى این اصول عالیترین جملات تاکیدى رو بسازم و براى پیشرفتم بکار ببرم .عشق و نور اللهى بر وجود بى همتایت استادم🙏💖💖💖

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *